Jak instalovat vanovou zástěnu?

13. říjen 2013 | 06:19

Vanové zástěny jsou praktickými doplňky k vanovým koutům. Zabraňují vytékání vody do volného prostoru koupelny během doby, kdy se ve vaně koupete. Díky nim tak nemáte doma po každém koupání povodeň. Jejich instalace je přitom poměrně jednoduchá.

Reklama
Jak instalovat vanovou zástěnu?Jak instalovat vanovou zástěnu?

Postup instalace vanové zástěny

Zástěnu si nejprve rozbalte, provizorně ji umístěte na okraj vany a vyrovnejte. Tím si vyzkoušíte, zda daný produkt opravdu sedí právě na typ vaší vany.

Montáž profilu a zástěny

V další fázi si naznačte polohu ustavovacího profilu, ke kterému bude zástěna připevněna. Dále si vymezte také body pro otvory na hmoždinky a v nich pak vyvrtejte pomocí vrtačky díry.

Profil přišroubujte ke zdi.

Nyní můžete zástěnu vložit do profilu a spojit ji s ním pomocí šroubů.

Jakmile je zástěna usazena, profil u zdi očistěte a naneste tmel (silikon). Ten po nanesení přejeďte prstem, aby došlo ke jeho splynutí s profilem.

Upevnění držáku

V tuto chvíli je zapotřebí přistoupit k upevnění držáku na zástěnu. Naměříte si potřebnou vzdálenost úchytu držáku na zdi. Vyznačíte si bod a navrtáte v něm díru pro hmoždinky. Do tohoto místa pak přišroubujete koncovku držáku na zeď. Na ni pak přiděláte samotný držák.

Druhou část koncovky držáku přidělejte k horní části profilu zástěny a z boku ji přišroubujte.

Co je potřeba

  • Metr, tužka (fixa)
  • Hmoždinky
  • Vrtačka
  • Šroubovák
  • Silikon

Jak dlouho to potrvá?

Instalace vanové zástěny zabere maximálně několik desítek minut. Pokud budete postupovat podle návodu a podíváte se také na instruktážní video, bude práce velmi rychlá a snadná.

Jaké budou náklady?

Pro instalaci vanové zástěny potřebujete hlavně kvalitní vrtačku bez příklepu, s níž provedete navrtání děr pro hmoždinky k upevnění profilu, zástěny a jejího držáku.

Kromě zástěny určitě mnozí z vás potřebují vědět také to, jak montovat sprchový kout. Ten je součástí koupelen ve stále větším počtu domácností.

Video

Autor Roman Beneš

Autor: Roman Beneš

Autor pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+


[Nahoru ↑]

Znáte nějaký lepší způsob? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.

Linkuj.cz!

Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat komentář | Přihlásit k newsletteru

Čtěte také...

Jak instalovat nopovou fólii

Jak instalovat nopovou fólii

Víte, co je nopová fólie, jak ji instalovat a k čemu se používá?

Jak instalovat okenní klimatizaci?

Jak instalovat okenní klimatizaci?

Nastává nejteplejší období roku. Ne každý z vás má možnost na léto vycestovat k moři a zůstává doma. Abyste nemuseli trpět vedrem, je nejvyšší čas na to pořídit si klimatizační jednotku, která vám doma zajistí ideální podmínky. Jednou z možností je instalace okenní klimatizace.


Jak namontovat stavební pouzdro pro posuvné dveře?

Jak namontovat stavební pouzdro pro posuvné dveře?

Stavební pouzdra na dveře jsou velmi praktickým řešením, a to zejména do malých bytů, kde není dostatek místa na klasické otevírací dveře. Díky instalaci stavebního pouzdra se dveře jednoduše zasouvají do zdi. Šetří se tím prostor, dveře navíc vypadají velmi moderně a elegantně.

Jak odstranit zápach z digestoře?

Jak odstranit zápach z digestoře?

Digestoř je praktickým doplňkem, který využíváte v kuchyni. Její hlavní funkcí je odstraňování zápachu, který vzniká při přípravě pokrmů na sporáku. Co ale dělat v okamžiku, kdy skrz ni naopak pronikají pachy od vašich sousedů? Stačí učinit jednoduchý krok a napříště už vás pachy a zvuky z domu nebu…
Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!