Jak zateplit luxfery ve fasádě?

30. říjen 2014 | 15:04

V posledních době se vrací do módy luxfery. Jejich využití v domácnosti je poměrně rozmanité. V určitých případech je potřeba počítat s jejich zateplením. V dnešním článku si nastíníme, jak jednoduše provést zateplení luxfer.

Reklama
Jak zateplit luxfery ve fasádě?Jak zateplit luxfery ve fasádě?

 

 

Co jsou luxfery?

Luxfery lze jednoduše popsat jako skleněné cihly, které přispívají k prosvětlení vnitřních prostor objektu. Nejčastěji se používají do koupelen, které nemají vlastní okno. Díky nim se tak do místnosti dostane světlo.

Luxfery mají propustnost světla až kolem 90% v závislosti na jejich tloušťce a barevném provedení. Kromě koupelny je lze využít například i ve světlících, u schodišť a v neposlední řadě také ve fasádách. Zde je však nezbytné provést jejich zateplení, aby skrz ně neunikalo teplo zevnitř domu a zabránilo se tak přílišným tepelným ztrátám.

Proč zateplovat luxfery?

Zateplení luxfer není nijak náročným úkonem. Přináší přitom velký užitek. Zejména tím snížíte energetické ztráty, docílíte tak lepšího tepelného komfortu ve vaší domácnosti. Při volbě vhodného typu, tloušťky a barvy navíc získáte poměrně atraktivní prvek, který obohatí design interiéru i exteriéru domu.

Postup zateplení

Nejprve si vytvořte stavební otvor patřičných rozměrů, v němž budou luxfery umístěny. Po jeho obvodu nainstaluje natřené latě, jež budou mít funkci jakéhosi nosného rámu pro luxfery.

V další fázi do otvoru namontujte izolační dvojsklo. Alternativou může být například využití polykarbonátu. Vše důkladně přišroubujte a celý otvor uzavřete. Následně už jen stačí použít silikonový tmel, kterým utěsníte veškeré spáry.

Co je potřeba

  • Ochranný nátěr na latě
  • Luxfery
  • Latě pro vytvoření nosného rámu
  • Izolační dvojsklo (polykarbonát)
  • Silikonový tmel

Jak dlouho to potrvá?

Zateplení luxfer vám zabere přibližně 2-3 hodiny, v závislosti na rozměrech stavebního otvoru, který jimi budete vyplňovat.

Jaké budou náklady?

Jeden kus čiré luxfery vás vyjde cca na 60 – 100 Kč. Dále potřebujete také silikonový tmel, jehož cena se pohybuje rovněž kolem 100 Kč. Pořízení latí pro sestavení nosného rámu vás budou stát řádově desítky korun.

Autor Roman Beneš

Autor: Roman Beneš

Autor pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+


[Nahoru ↑]

Znáte nějaký lepší způsob? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.

Linkuj.cz!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář | Přihlásit k newsletteru

Čtěte také...

Jak zateplit a zabydlet podkroví? Zateplení pomocí desek z kamenné vlny

Jak zateplit a zabydlet podkroví? Zateplení pomocí desek z kamenné vlny

Užitný prostor v domě se dá zvětšit tím, že vytvoříte místnost v podkroví. Tento způsob rozšíření obytných prostor je dnes velmi využívaný. K tomu, abyste podkroví mohli využít k bydlení, je potřeba jej kvalitně zateplit. Dá se přitom využít několik materiálů. Moderním řešením je izolace pomocí dese…

Jak zateplit plochou střechu? Využití pěnové izolace

Jak zateplit plochou střechu? Využití pěnové izolace

Ploché střechy se sice vyskytují převážně u komerčních objektů, ale v poslední době je kvůli nenáročné realizaci a poměrně snadnému řešení izolace využívají také mnozí architekti. Rovněž jsou typickým znakem pro panelové bytové domy. Zateplení ploché střechy je ideální provést už při výstavbě. Pokud…


Jak opravit starou fasádu domu?

Jak opravit starou fasádu domu?

Netěší vás pohled na fasádu vašeho rodinného domu? Pak si pořiďte potřebné pomůcky a opravte si ji. Oprava fasády domu je vcelku rychlou a nijak zvlášť složitou záležitostí. Dům díky nové fasádě získá daleko lepší vzhled.

Jak na kontrolu střechy před zimou?

Jak na kontrolu střechy před zimou?

V zimě dostávají domy, a zvláště střechy, často pořádně zabrat. Jak připravíte na zimní měsíce svou střechu, aby přestála období mrazů, sněhu a silných vichrů bez úhony? Pokud vaše střecha odolala letním bouřkám a krupobití, čeká ji ještě nejnáročnější část roku – podzimní deště a následná zima. Při…
Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Helca

pátek, 20. srpen 2021
13:49

Ahoj, já naprosto zbožňuji luxfery! Podle mě je to super vychytávka na prosvětlení domu a zároveň vypadají skvěle, takže se dají využít i jako super dekorace! Já je například mám ve zdi mezi chodbou a obývacím pokojem, takže se mi do jinak tmavé chodby dostává denní světlo z obýváku. Nechala jsem si je tam udělat asi před půl rokem, když jsem chtěla změnu. Koupila jsem si do chodby i nový botník, z tohoto webu:


Napsal: Helca [Odpovědět]

Piny

úterý, 28. červen 2022
10:01

Mě dneska trochu mrzí to, že lidé se luxfer zbavují a namísto toho dávají různé jiné skleněné plochy. Přitom luxfera je skvělá věc z hlediska distribuce světla a soukromí. A když se to doplní světly od


Napsal: Piny [Odpovědět]