Jak schovat kabely

16. srpen 2014 | 12:38

Kabely vedoucí od televize, anebo od satelitního přijímače či jiné elektroniky jsou bohužel i v současnosti většinou nutností. Naštěstí máme ale celou řadu možností k jejich uschování před zrakem příchozích. Na rozdíl od minulosti tedy kabely nijak nehyzdí interiér jakéhokoli domu.

Reklama
Jak schovat kabelyJak schovat kabely

Postup při schovávání kabelů

Schovávání kabelů je možné řešit dvěma základními způsoby. Tím první je koupení krycí plastové lišty, která dokáže schovat kabely bez větších problémů. Jednoduše si koupíte lištu a za pomocí vrutů anebo lepidla ji přichytíte ke zdi. Následně provlečete kabely a není co řešit.

Druhá možnost je časové poněkud zdlouhavější a spočívá ve stavební úpravě zdi. Do zdi je zapotřebí za pomocí ideálně hydraulického kladiva vysekat rýhu, do které se dá speciální plastový prostup, v němž povedou kabely.

U novostaveb se tento postup dává do zdi ještě před nanesením omítky. Mnohdy je přezdíván lidově jako husí krk. Po instalaci tohoto prostupu se již pouze zapraví omítka za pomocí sádry, anebo sádrového tmelu. Je-li díra větší, pak je zapotřebí malty či lepicí směsi. Nakonec dochází k zamalování celého prostoru.

Kde schovávat kabely

Kabely je zapotřebí schovat u veškeré elektroniky, která si jejich přítomnost vyžaduje. Nejčastěji se schovávají kabely vedoucí od televizoru umístěného třeba ve stojanu na zdi. Jinak je zapotřebí často schovat i kabely od různých kuchyňských spotřebičů, diaprojektoru, anebo jiné elektroniky.

Co je potřeba

  • Bourací kladivo, popř. klasické kladivo a majzlík
  • Plastový prostup
  • Sádra, sádrový tmel
  • Barva

Jak dlouho to potrvá

Dob trvání instalace krytí na kabely se liší dle zručnosti konkrétního člověka. Všechno se dá bez problémů zvládnout v průměru za nějaké 2 hodiny. V případě instalace pouze klasické plastové lišty, která ovšem nevypadá příliš vzhledně, se tato doba pohybuje jen v řádu minut.

Jaké budou náklady

Cena husího krku se pohybuje od 10 Kč výše za jeden metr délky. Čím je prostup širší, tím je logicky vyšší i jeho cena. Na jeden kabel by vám mohl stačit husí krk o průměru nějaké tři, čtyři centimetry.

[Nahoru ↑]

Znáte nějaký lepší způsob? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.

Linkuj.cz!

Hodnocení

1.83 hvězdiček / Hodnoceno: 12x


Přidat komentář | Přihlásit k newsletteru

Čtěte také...

Jak zapojit autobaterii?

Jak zapojit autobaterii?

Autobaterie je zdrojem elektrické energie v motorových vozidlech. V dnešním článku se dozvíte, jak ji správně odpojit a následně opět zapojit.

Sádrokarton: Jak opravit drobné díry a rýhy?

Sádrokarton: Jak opravit drobné díry a rýhy?

Potřebovali jste posunout o několik centimetrů kabely elektroinstalace, ale po této úpravě zůstaly v sádrokartonové stěně rýhy či přímo díry? Jak si poradit s jejich zakrytím?


Jak ozdobit vánoční stromeček?

Jak ozdobit vánoční stromeček?

Součástí příprav před příchodem Štědrého dne je také zdobení vánočního stromečku. Někdo jej připravuje až přímo na Štědrý den, jiní si tuto oblíbenou činnost dopřávají už dříve, záleží jen na vašich zvycích. Každý z vás má jistě svůj tradiční postup, jak ozdobit vánoční stromeček. Pro jistotu je ale…Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!