Jak zapojit autobaterii?

14. červenec 2014 | 13:48

Autobaterie je zdrojem elektrické energie v motorových vozidlech. V dnešním článku se dozvíte, jak ji správně odpojit a následně opět zapojit.

Reklama
Jak zapojit autobaterii?Jak zapojit autobaterii?

 

 

Postup demontáže autobaterie

Při odpojení baterie počítejte s tím, že dojde k vymazání hodnot v přístrojích vozidla, zejména z řídící jednotky, ale také z radia apod.

Postup je následující:

Otevřete víko motoru, v němž je baterie ukryta. Před tím, než přistoupíte k jejímu vytáhnutí, zkontrolujte, zda jsou v autě vypnuty všechny spotřebiče.

Veškeré kabely, které jsou přivedeny k baterii, odpojte, a to v následujícím pořadí – ukostřovací kabel, kladný kabel. Poté vyšroubujte matici, která baterii upevňuje a vytáhněte přídržnou desku. V tuto chvíli již lze autobaterii vytáhnout.

Postup montáže autobaterie

Před tím, než původní či náhradní baterii vložíte zpět do automobilu, je dobré se ujistit, že jsou její póly zcela čisté. Pakliže nikoliv, očistěte je pomocí drátěného kartáče a pak je potřete vazelínou, která zabrání jejich korozi.

Autobaterii vsaďte na dané místo, přiložte přídržnou desku a zašroubujte ji. Následně připojte kabely, a to v opačném pořadí, než když jste je vypojovali. Na kladný pól nasaďte víčko. Na závěr, když už je baterie připravena, nařiďte všechny spotřebiče, které byly v důsledku výměny anulovány.

Hlavní zásady při výměně autobaterie

  • Před odmontováním se ujistěte, že je v autě vypnutý motor a veškeré spotřebiče
  • Autobaterii nikdy neotáčejte vzhůru
  • Při manipulaci s baterií dbejte na to, aby její obsah nepřišel do kontaktu s vaší pokožkou
  • Baterii před zapojením důkladně očistěte, zejména její póly

Co je potřeba

  • Vazelína
  • Ochranné rukavice
  • Šroubovák
  • Drátěný kartáč

Jak dlouho to potrvá?

Výměna autobaterie je otázkou 5, maximálně 10 minut.

Jaké budou náklady?

Pokud měníte starou autobaterii za novou, pořízení zcela nové vás vyjde minimálně na 2000 Kč.

Autor Roman Beneš

Autor: Roman Beneš

Autor pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+


[Nahoru ↑]

Znáte nějaký lepší způsob? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.

Linkuj.cz!

Hodnocení

2.28 hvězdiček / Hodnoceno: 43x


Přidat komentář | Přihlásit k newsletteru

Čtěte také...

Jak na montáž digestoře v kuchyni? Rady pro čištění digestoře

Jak na montáž digestoře v kuchyni? Rady pro čištění digestoře

Během přípravy pokrmů na sporáku vznikají páry, které zhoršují vzduch v místnosti. Proto je dobré si nad plotnu nainstalovat digestoř, která veškeré vzniklé páry odvede do větrací šachty, případně je vyfiltruje.

Jak opravit klimatizaci, když je příliš hlučná?

Jak opravit klimatizaci, když je příliš hlučná?

S rozbitou klimatizací si sami neporadíte, pokud nejste zrovna odborníky. Dá se však vyřešit jiný problém, a sice ten, když klimatizace pracuje příliš hlučně. Oprava je v tomto případě možná i svépomocí.


Jak instalovat okenní klimatizaci?

Jak instalovat okenní klimatizaci?

Nastává nejteplejší období roku. Ne každý z vás má možnost na léto vycestovat k moři a zůstává doma. Abyste nemuseli trpět vedrem, je nejvyšší čas na to pořídit si klimatizační jednotku, která vám doma zajistí ideální podmínky. Jednou z možností je instalace okenní klimatizace.

Jak na montáž infrasauny do bytu?

Jak na montáž infrasauny do bytu?

Infrasauny jsou v poslední době mimořádně oblíbeným doplňkem do domácností. Milovníci saunování na ně nedají dopustit. Stále častěji nahrazují klasické finské sauny. A to mimo jiné z toho důvodu, že u nich není zapotřebí tak složité montáže.
Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Ivulenek

čtvrtek, 10. prosinec 2020
23:14

Děkuji moc za super návod. Já jsem si totiž nedávno pořizovala novou autobaterii ze stránek http://www.filsonstore.cz/autobaterie-akumulatory/ a vůbec jsem si s ní nevěděla rady. Naštěstí jste ale napsali tento článek a já jsem konečně přišla na tu chybu, kterou jsem dělala a kterou mi nikdo nebyl schopný vysvětlit přes telefon, že dělám špatně :-D Díky!