Jak opravit kuchyňskou pracovní desku?

26. říjen 2015 | 14:00

Součástí rekonstrukce kuchyně může být také oprava pracovní desky u linky. Je vhodná v okamžiku, kdy už je hodně poškrábaná, případně poškozená od vody či horkého nádobí, které jste na ni během let odkládali.

Reklama
Zdroj: jninterier.czZdroj: jninterier.cz

Odstranění staré desky

V první fázi je zapotřebí odstranit starou pracovní desky linky. Vzhledem k tomu, že je obvykle pevně spojena se sifonem a dřezem, musíte nejprve sifon odmontovat.

Teprve poté je možné vyndat dřez, čímž se uvolní pracovní deska. Pokud je spojena šrouby, použijte vhodný šroubovák a odstraňte jednotlivé spoje. Desku pak už jednoduše sejmete. Dávejte si pozor na to, abyste odšroubovali všechny šrouby. Jsou umístěny ve spodní části desky.

Instalace nové desky

Před tím, než se pustíte do instalace, je nutné si připravit novou desku ve správných tvarech. Pokud máte problémy se zaměřením velikosti, doporučuji se obrátit na výrobce, kteří běžně realizují kuchyně na míru. Pomohou vám nejen se zaměřením, ale případně i s výběrem vhodné pracovní desky a koneckonců i její montáží.

V okamžiku, kdy máte novou desku připravenou, položte ji na linku a pevně usaďte tak, aby přesně zapadla. Následně ji přišroubujte ve stejných místech, jako byla přišroubovaná stará deska. Poté připevněte okrajové lišty, dřez a sifon.

Výměna staré pracovní desky kuchyňské linky za novou není nijak náročnou záležitostí. Jediný problém prakticky spočívá v již zmíněných parametrech. Deska musí přesně odpovídat rozměrům předchozí desky, pokud spolu s ní neměníte rovnou celou linku. Zvažte, zda se nevyplatí rovnou si pořídit novou linku, která lépe zapadne do koncepce vaší kuchyně.

Při realizaci nové pracovní desky, linky či rovnou celé kuchyně se můžete obrátit na firmu JN Interier. Jedná se o zkušenou firmu, která má s rekonstrukcemi a realizacemi kuchyní na míru bohaté zkušenosti. Jejích služeb už využily stovky domácností po celé České republice.

-gia-

Autor Roman Beneš

Autor: Roman Beneš

Autor pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+


[Nahoru ↑]

Znáte nějaký lepší způsob? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.

Linkuj.cz!

Hodnocení

1.59 hvězdiček / Hodnoceno: 17x


Přidat komentář | Přihlásit k newsletteru

Čtěte také...

Jak vyměnit kuchyňskou linku? Srovnání materiálů

Jak vyměnit kuchyňskou linku? Srovnání materiálů

Výměna kuchyňské linky je jedním ze zásadních kroků při rekonstrukci kuchyně. Zajímat by vás však nemělo jen to, jaký postup při výměně linky zvolit, ale také to, jaké materiály je dnes možné využít a jaké jsou jejich vlastnosti. To vše se dozvíte v dnešním článku.

Hydroizolace balkonů a teras: Jak na pracovní postup?

Hydroizolace balkonů a teras: Jak na pracovní postup?

Nejen v případě střechy, ale i u balkonu a terasy je zapotřebí provést hydroizolaci, která zajistí odolnost povrchu proti vodě. Ta tak nebude zatékat pod dlažbu a do konstrukce balkonu. Hydroizolace přispívá k delší životnosti stavby. Je ostatně důležitá pro všechny venkovní ploché povrchy domu.


Jak opravit sádrokarton?

Jak opravit sádrokarton?

Sádrokartonové desky jsou v posledních letech mimořádně oblíbeným stavebním materiálem. Využívají se zejména při rekonstrukcích bytových jader, dále pak také například při realizaci půdních vestaveb nebo při tvorbě stropních podhledů. Při špatné instalaci však může dojít k tomu, že se v sádrokartonu…

Jak opravit tachometr?

Jak opravit tachometr?

Nefungující tachometr ve vozidle je dosti nepříjemnou záležitostí. Při řízení totiž nemáte přehled o rychlosti a vystavujete se tak riziku, že překročíte povolené hodnoty, za což pak budete pokutováni. Tachometr se dá spravit v auto servisech. Pokud jste ale trochu zruční, můžete si s tímto probléme…
Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Martin

pondělí, 5. prosinec 2016
09:37

K ničemu článek


Napsal: Martin [Odpovědět]

Ivulenek

čtvrtek, 10. prosinec 2020
23:37

No, my jsme si chtěli také jednou opravit tu naši kuchyňskou linku, ale vůbec se nám to nepovedlo. Nyní se nám to stalo znova a narazili jsme na Vᚠčlánek, který nám také nijak moc zvl᚝ nepomohl... Takže nám asi nezbyde nic jiného, než si prostě pořídit novou kuchyňskou, nejlépe rohovou linku a to asi ze stránek


Petr

pondělí, 27. prosinec 2021
07:53

Trochu mimo, oprava poškrabané desky není výměna.
Rada je na nic.


Napsal: Petr [Odpovědět]