Jak opravit díru v laminátové podlaze? + Video

3. únor 2015 | 12:26

Laminátové podlahy se vyznačují poměrně dlouhou životností. To však neznamená, že jsou nezničitelné. Stačí, když vám na zem spadne kladívko či jiný těžší předmět a na podlaze se rázem objeví díra. V tomto článku si povíme, jakým způsobem se dá taková díra v laminátové podlaze jednoduše a rychle opravit.

Reklama
Zdroj: pixabay.comZdroj: pixabay.com

Vlastnosti laminátové podlahy

Laminátové podlahy jsou moderním řešením do domácností. Jejich výhodou je poměrně nízká pořizovací cena. Oproti dřevěné podlaze vás vyjde mnohem levněji, přesto na první pohled může působit stejně. Laminát se dnes totiž vyrábí v mnoha provedeních a designech, včetně imitací dřeva.

Obecně platí, že jednou z největších výhod laminátové podlahy je její vysoká odolnost vůči poškození. A to zejména poškrábání. Je to dáno hlavně vnější vrstvou, která je schopna odolat například i ostří nože či drápkům domácích mazlíčků. Nedokáže si však poradit s dopadem těžších břemen, například kladívka apod. V tom případě se snadno může stát, že se v ní utvoří nevzhledná dírka.

Postup opravy

K opravě díry v laminátové podlaze je nejlepší pořídit si k tomu určenou speciální opravnou sadu, kterou zakoupíte v každém kvalitním obchodě pro kutily. Sada obsahuje kromě špachtle také základní bílou barvu a pigmentové barvy, pomocí nichž docílíte vytvoření stejné barvy, jakou má vaše podlaha. Na obalu opravné sady navíc najdete stupnici, podle níž si jednoduše smícháte potřebný odstín.

Po otevření sady si dle návodu, který je její součástí, namíchejte barvu. Nejprve si ji zvolte dle stupnice. Poté si ukápněte trochu základní bílé a do ní přidávejte dle potřeby pigmentové barvy. Následně vše pomocí špachtle smíchejte.

V momentě, kdy docílíte smíchání barvy v ideálním odstínu, můžete přistoupit k její aplikaci. Ještě před tím ale důkladně očistěte postižené místo na podlaze. Nesmí být mastné a zaprášené. Bezprostřední okolí dírky oblepte obyčejnou papírovou lepicí páskou, zabráníte tak nanesení opravné hmoty na nepoškozená místa podlahy.

Pak už jen stačí smíchanou hmotu nabrat na špachtli a aplikovat ji přímo do díry. Aby byl povrch celistvý a hladký, uhlaďte jej pomocí špachtle a následně jej ještě přeleštěte pomocí jemného navlhčeného hadříku. Na závěr pak už jen odstraňte lepenku a máte hotovo.

Co je potřeba

  • Opravná sada na laminátovou podlahu
  • Špachtle
  • Základní bílá barva (pasta)
  • Pigmentové barvy
  • Vlhký hadřík
  • Papírová lepenka

Jak dlouho to potrvá?

Jak jste už zřejmě pochopili z výše popsaného postupu, oprava laminátové podlahy je velmi jednoduchá. Se speciální opravnou sadou vám renovace drobné dírky zabere maximálně 5 minut času.

Jaké budou náklady?

Opravnou sadu na laminátové podlahy pořídíte v ceně kolem 500 Kč. Výhodou je, že obsahuje vše, co potřebujete, takže prakticky nemusíte shánět nic jiného.

Video

Autor Roman Beneš

Autor: Roman Beneš

Autor pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+


[Nahoru ↑]

Znáte nějaký lepší způsob? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.

Linkuj.cz!

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat komentář | Přihlásit k newsletteru

Čtěte také...

Laminátové podlahy: Jak opravit drobné poškození?

Laminátové podlahy: Jak opravit drobné poškození?

Upustili jste na laminátovou podlahu ostřejší předmět a ten způsobil její drobné poškození? Takovou vadu snadno a rychle zahladíte.

Jak na montáž rozetového kování? + video

Jak na montáž rozetového kování? + video

Rozetové kování je systémem, kdy je klika dveří oddělena od zámku. Oproti klasickému kování má tak dvě části. Jde o pěkný estetický prvek. Navíc jde rozetové kování a kliky pořídit v mnoha variantách a tvarech. Oblíbené jsou zejména hranaté rozety, stejně příjemně však působí i kulaté rozety. Třetím…


Jak si vyrobit razítko? + Video

Jak si vyrobit razítko? + Video

Chcete si orazítkovat svoje věci do školy či do práce, ale nehodláte za razítko utrácet zbytečné peníze? Je pravdou, že zhotovení razítek u profesionálních firem je poměrně drahé. Sice mohou být dokonalá, nicméně nač zbytečně utrácet, když jdou vyrobit i doma. Stačí k tomu opravdu málo. Podomácku vy…

4 kroky, jak složit napínací prostěradlo + video

4 kroky, jak složit napínací prostěradlo + video

Napínací prostěradlo je ideální ve chvíli, kdy se nechcete každé ráno probouzet a mít jej na některém místě shrnuté z postele. Díky gumě, která je zabudována na jeho okrajích po celém obvodě, se dá toto prostěradlo velmi snadno napnout na každý typ postele, aniž by z jejích krajů během noci sjelo. V…
Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Pavla

pondělí, 20. prosinec 2021
04:13

Dobrý den, není lepší nechat si rovnou udělat dřevěnou? :) Jako mají třeba v www.au-mex.cz :) Díky


Napsal: Pavla [Odpovědět]

Martin

sobota, 19. únor 2022
09:07

to Pavla: proto je to opravná sada aby se nemusela dělat nová...🙄


Napsal: Martin [Odpovědět]