Jak odstranit zvířecí chlupy z oděvů a sedačky?

31. říjen 2013 | 15:33

Přítomnost psů a koček v domácnosti vám zcela jistě dělá radost, přináší však také určité problémy. Zejména se jedná o zvýšený výskyt chlupů na vašem oblečení a také na nábytku. Jejich odstraňování přitom mnohdy vyžaduje velkou dávku trpělivosti a umu. Jak se tedy co nejsnadněji vypořádat se zvířecími chlupy v bytě?

Reklama
Jak odstranit zvířecí chlupy z oděvů a sedačky?Jak odstranit zvířecí chlupy z oděvů a sedačky?

Způsoby odstranění

Použití vysavače

Klasickým způsobem je vyčištění koberce či sedačky od zvířecích chlupu pomocí běžného vysavače. Musí být ovšem dostatečně výkonný, aby byl schopen vysát i ty nejjemnější chloupky, které často zalezou až do nitra gauče. Pokud vysáváte pohovku, použijte vždy menší nástavce, pomocí nichž se lépe dostanete do všech záhybů a těžko dostupných míst.

Použít se dají také speciální vysavače na zvířecí chlupy, které mají vylepšené turbokartáče. Najdete je obvykle s označením animal (případně dog či cat).

Ruční kartáče

Ruční kartáče a malé vysavače se hodí hlavně k odstranění zvířecích chlupů z oděvů. Nejvíce jsou vidět chlupy na tmavém oblečení – saku, černých kalhotách apod.

Kartáče na chlupy jsou opatřeny látkou, která je zachytává. Plynulým pohybem jedním směrem dojde k jejich navázání na tuto látku. Poté stačí zachycené chlupy sejmout a vhodit do koše. Podobně fungují také gumové kartáče, na které se chlupy rovněž nalepí.

Rukavice na chlupy

Kromě kartáčů si můžete pořídit také speciální rukavice na zvířecí chlupy. Ty se dají používat opakovaně, stačí je pouze vyprat, a to při teplotě kolem 60 stupňů Celsia.

Rukavice jednoduše navlečete na ruku a přejedete s ní místa, kde se chlupy na pohovce či oblečení vyskytují. Rukavice je zachytí.

Výhodou je, že rukavice na zvířecí chlupy jsou skladné a lehce přenositelné, tudíž si je můžete vzít třeba i na dovolenou. Rukavice lze použít i přímo k vyčesání srsti zvířat, což vlastně funguje i jakási prevence proti jejich šíření po celé domácnosti.

Co je potřeba

  • Vysavač s malými nástavci
  • Ruční kartáč
  • Rukavice na chlupy

Jak dlouho to potrvá?

Záleží na velikosti plochy, která je zvířecími chlupy pokryta. Vyčištění oblečení zabere maximálně pár minut, při odstraňování chlupů z koberce a pohovky to však může trvat klidně i hodinu.

Jaké budou náklady?

Kromě klasického vysavače jsou účinnými pomocníky také rukavice na zvířecí chlupy. Jejich cena se pohybuje v rozmezí od 50 do 100 Kč.

Autor Roman Beneš

Autor: Roman Beneš

Autor pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+


[Nahoru ↑]

Znáte nějaký lepší způsob? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.

Linkuj.cz!

Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat komentář | Přihlásit k newsletteru

Čtěte také...

Jak odstranit žvýkačku z čalounění sedačky v autě?

Jak odstranit žvýkačku z čalounění sedačky v autě?

Žvýkačka, která se přilepí na čalouněnou sedačku v autě, jde obtížně sundat. Zvláště tehdy, když si je hned nevšimnete, přisednete ji a žvýkačka se tak dokonale přilepí. Její odstranění pak vyžaduje určitou dávku trpělivosti a umu.

Jak na údržbu kožené sedačky? Hlavní zásady pro používání kožené sedací soupravy

Jak na údržbu kožené sedačky? Hlavní zásady pro používání kožené sedací soupravy

Kožené sedací soupravy jsou díky svému atraktivnímu vzhledu a vysoké kvalitě velmi oblíbené. Jejich předností je také to, že se snadno udržují. Přesto je potřeba vědět, jak kožené sedačky čistit a udržovat tak, aby vám vydržely co nejdéle v původním stavu.


Jak odstranit barvu z radiátoru?

Jak odstranit barvu z radiátoru?

Před tím, než se pustíte do natírání radiátorů, je zpravidla zapotřebí odstranit původní barvu. Kromě ní je vhodné se zbavit i veškerých nečistot, které jsou na radiátoru zaneseny a také všech hrubostí, například kapek, které pak kazí celkový vzhled po nanesení nového nátěru.

Jak odstranit virus Delta Search?

Jak odstranit virus Delta Search?

Virus Delta Search se mnohdy objevuje na počítačích běžných uživatelů, přičemž o něm mnozí ani nevědí, zejména pokud nejsou zrovna zběhlí s prací na internetu. Jedná se vlastně o virus, který vás automaticky přesměrovává na web delta-search.com, zatímco vy chcete informace hledat ve vámi běžně použí…
Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!