Jak na údržbu kožené sedačky? Hlavní zásady pro používání kožené sedací soupravy

4. srpen 2014 | 13:03

Kožené sedací soupravy jsou díky svému atraktivnímu vzhledu a vysoké kvalitě velmi oblíbené. Jejich předností je také to, že se snadno udržují. Přesto je potřeba vědět, jak kožené sedačky čistit a udržovat tak, aby vám vydržely co nejdéle v původním stavu.

Reklama
Jak na údržbu kožené sedačky? Hlavní zásady pro používání kožené sedací soupravyJak na údržbu kožené sedačky? Hlavní zásady pro používání kožené sedací soupravy

 

 

Postup údržby

Základním pravidlem při údržbě kožené sedačky je její umístění na vhodném místě. Platí zde, že byste ji měli chránit před přímými slunečními paprsky. Ty totiž při dlouhodobém působení mohou způsobit vyblednutí kůže a její popraskání.

Běžná údržba kožené sedací soupravy je jinak velmi jednoduchá. Stačí ji zbavit prachu a nečistot. K tomu potřebujete pouze hadřík, který navlhčíte v čisté vlažné vodě. Nejlépe by se mělo jednat o bavlněný hadřík. Při čištění sedačky nepoužívejte žádné chemické přípravky, pokud to není nezbytně nutné. Výjimkou je situace, kdy se vám na sedačce vylije například červené víno. V tomto případě je potřeba povrch kůže očistit co nejrychleji, dokud skvrna nezaschne.

Prach a různé drobné nečistoty odstraňte také pomocí vysavače. Trubicí přitom nezapomeňte zajet i do škvír v sedací části. Právě tam se usazuje nejvíce nečistot.

V případě, že je sedačka již viditelně špinavá, je na místě použít průmyslový vysavač, který tuto špínu dokáže efektivně vyčistit.

Údržba sedačky spočívá také v její pravidelné impregnaci. K tomu využijte běžně dostupné impregnační přípravky na kůži, a to vždy dle návodu. Impregnace zajistí větší odolnost kůže proti zašpinění a dodá jí také patřičnou vlhkost.

Zásady pro používání sedačky

Pokud si domů pořídíte koženou sedací soupravu, měli byste se řídit následujícími pravidly:

 

  • Sedačku umístěte na stinném místě
  • Zajistěte v místnosti optimální vlhkost v rozmezí od 40 do 70%
  • Kožená sedačka má být v místnosti s teplotou vzduchu od 10 do 30 stupňů Celsia
  • Sedačku neumisťujte do těsné blízkosti k topení

 

Jak často čistit sedačku?

Koženou sedací soupravu byste měli čistit od prachu minimálně jedenkrát týdně. Důkladnější údržba se pak má provádět jednou až dvakrát do roka.

Co je potřeba

  • Vysavač
  • Vlhký hadřík namočený v čisté vodě

Jak dlouho to potrvá?

Běžná údržba kožené sedačky vám zabere maximálně 5 minut času.

Jaké budou náklady?

Očištění sedačky od prachu a drobných částeček vás nebude stát prakticky ani korunu. Předpokládám, že každý z vás má doma vysavač, který používá pro vysávání podlah. Kromě toho už potřebujete jen hadřík. Kvalitní bavlněné hadříky pořídíte za necelých 100 Kč.

Autor Roman Beneš

Autor: Roman Beneš

Autor pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+


[Nahoru ↑]

Znáte nějaký lepší způsob? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.

Linkuj.cz!

Hodnocení

2.33 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat komentář | Přihlásit k newsletteru

Čtěte také...

Jak namíchat sádru: Zásady bezpečného použití sádry

Při mnoha domácích opravách a stavebních pracích se využívá sádra. Každý z vás, kdo si chce doma svépomocí něco opravit či postavit, by měl mít jasno v tom, jak se sádra používá. Stejně tak je ale důležité vědět, jak vlastně sádru namíchat. Je pravděpodobné, že pokud ji budete chtít použít doma, poř…

Jak na údržbu plastových oken a jejich dlouhou životnost

Jak na údržbu plastových oken a jejich dlouhou životnost

Plastová okna jsou výborná v tom, že se o ně nemusíte nijak důkladně starat. Přesto byste neměli zapomenout alespoň na základní údržbu tak, aby se během pár let neponičila a nebylo zapotřebí jejich výměny.


Jak odstranit žvýkačku z čalounění sedačky v autě?

Jak odstranit žvýkačku z čalounění sedačky v autě?

Žvýkačka, která se přilepí na čalouněnou sedačku v autě, jde obtížně sundat. Zvláště tehdy, když si je hned nevšimnete, přisednete ji a žvýkačka se tak dokonale přilepí. Její odstranění pak vyžaduje určitou dávku trpělivosti a umu.

Jak odstranit zvířecí chlupy z oděvů a sedačky?

Jak odstranit zvířecí chlupy z oděvů a sedačky?

Přítomnost psů a koček v domácnosti vám zcela jistě dělá radost, přináší však také určité problémy. Zejména se jedná o zvýšený výskyt chlupů na vašem oblečení a také na nábytku. Jejich odstraňování přitom mnohdy vyžaduje velkou dávku trpělivosti a umu. Jak se tedy co nejsnadněji vypořádat se zvířecí…
Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Daniel

pátek, 8. srpen 2014
18:20

Musím podotknout, že z vlastní zkušenosti vím, že čistění vodou rozhodně nestačí. Je potřeba použít speciální přípravek. Já čistím pomocí HG prostředků a naše kožená sedačka, která je stará několik let, vypadá stále dobře.


Napsal: Daniel [Odpovědět]