Jak odstranit zápach z digestoře?

24. únor 2015 | 10:24

Digestoř je praktickým doplňkem, který využíváte v kuchyni. Její hlavní funkcí je odstraňování zápachu, který vzniká při přípravě pokrmů na sporáku. Co ale dělat v okamžiku, kdy skrz ni naopak pronikají pachy od vašich sousedů? Stačí učinit jednoduchý krok a napříště už vás pachy a zvuky z domu nebudou trápit.

Reklama
zdroj: wikipedia.orgzdroj: wikipedia.org

Proč vniká pach skrz digestoř?

Zejména u starších typů digestoří se setkáte s tím, že z nich vycházejí nepříjemné pachy v okamžiku, kdy doma vaří vaši sousedé. Je to tím, že není dostatečně odizolována, takže skrz ní proudí vzduch do vaší domácnosti. Kromě pachu to však může být i chladný vzduch. Špatná izolace se projeví také ve zvýšeném hluku, který se přes digestoř dostává do vaší domácnosti.

Postup odstranění pachu z digestoře

Řešení je v tomto případě poměrně jednoduché. Stačí si zakoupit zpětnou klapku, kterou na digestoř nainstalujete. Moderní přístroje ji obvykle mají zabudovanou, není to však pravidlem. Proto byste si už při nákupu digestoře měli u prodejce zjistit, zda již zpětnou klapku proti zápachu obsahuje či nikoliv.

Zpětnou klapku pořídíte v obchodě, v němž se přímo prodávají digestoře. Důležité je zvolit správný rozměr. Proto si nejprve změřte průměr odvodu u zařízení, do něhož se zpětná klapka bude instalovat.

Ve chvíli, kdy máte klapku o správném průměru, je postup její montáže následující. Nejprve z odvodu odstraňte jistící šroubky, díky čemuž budete moci sundat kryt odvodu. Následně stáhnete také pásku u odvodu. Do něj pak jednoduše zpětnou klapku nasunete, a to dovnitř nebo zvenčí. Pak už jen stačí namontovat jistící šroubky a problém je vyřešený.

Co je potřeba

  • Šroubovák
  • Zpětná klapka

Jak dlouho to potrvá?

Montáž zpětné klapky je velmi jednoduchá, práce vám zabere maximálně 5 – 10 minut času.

Jaké budou náklady?

Ceny zpětných klapek do digestoří se pohybují od cca 250 do 500 Kč. V závislosti na tom, jak velký mají průměr, případně zda jsou určeny pro kruhový nebo obdélníkový profil.

Autor Roman Beneš

Autor: Roman Beneš

Autor pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+


[Nahoru ↑]

Znáte nějaký lepší způsob? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.

Linkuj.cz!

Hodnocení

1.88 hvězdiček / Hodnoceno: 8x


Přidat komentář | Přihlásit k newsletteru

Čtěte také...

Jak na montáž digestoře v kuchyni? Rady pro čištění digestoře

Jak na montáž digestoře v kuchyni? Rady pro čištění digestoře

Během přípravy pokrmů na sporáku vznikají páry, které zhoršují vzduch v místnosti. Proto je dobré si nad plotnu nainstalovat digestoř, která veškeré vzniklé páry odvede do větrací šachty, případně je vyfiltruje.

Jak odstranit barvu z radiátoru?

Jak odstranit barvu z radiátoru?

Před tím, než se pustíte do natírání radiátorů, je zpravidla zapotřebí odstranit původní barvu. Kromě ní je vhodné se zbavit i veškerých nečistot, které jsou na radiátoru zaneseny a také všech hrubostí, například kapek, které pak kazí celkový vzhled po nanesení nového nátěru.


Jak odstranit virus Delta Search?

Jak odstranit virus Delta Search?

Virus Delta Search se mnohdy objevuje na počítačích běžných uživatelů, přičemž o něm mnozí ani nevědí, zejména pokud nejsou zrovna zběhlí s prací na internetu. Jedná se vlastně o virus, který vás automaticky přesměrovává na web delta-search.com, zatímco vy chcete informace hledat ve vámi běžně použí…

Jak odstranit vodní kámen?

Jak odstranit vodní kámen?

Vodní kámen se tvoří v důsledku nesprávného pH vody. Je-li voda příliš tvrdá, usazuje se vodní kámen na spotřebičích, které s vodou přicházejí do kontaktu. Typicky se jedná o pračky, myčky nádobí, ale také o samotné nádobí ( hrnce, skleničky apod.). Vodní kámen snižuje jejich životnost a výkon. Má o…
Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!