Jak odstranit krev z oblečení? 5 tipů na rychlé vyčištění prádla od krve

20. září 2013 | 13:36

Při drobných poraněních a odřeninách se stává, že se vám na oblečení dostanou kapky krve. Její odstranění je mnohem obtížnější nežli v případě jiných skvrn. Je potřeba konat rychle, abyste skrvny od krve z oblečení dostali. Pokud totiž krev na oblečení zaschne, dá se vyčistit jen stěží. Příliš pak nepomáhá ani běžné vyprání v pračce s využitím pracích prostředků. Přeci jen však lze nalézt efektivní způsoby, jak krev z oblečení odstranit.

Reklama
Zdroj: wikihow.comZdroj: wikihow.com

Postupy odstranění

1. Studená voda

Pokud je skvrna čerstvá a krev ještě nestačila zaschnout, je nejjednodušším způsobem odstranění použití obyčejné studené vody. Oblečení do ní na několik desítek minut namočte a poté jej vyperte běžným způsobem.

2. Peroxid vodíku

Na krvavou skvrnu se dá použít také peroxid vodíku, který jistě máte doma ve své lékárničce. Na postižené místo nalijte trochu peroxidu, nechte chvilku působit a pak prádlo vyperte.

3. Vinný ocet

Na odolnější skvrny, které již nelze odmočit ve studené vodě, nalijte bílý vinný ocet. Nechte několik minut působit a poté opláchněte pod vodou. Podobně může působit také obyčejná citronová šťáva.

4. Voda se solí

Do studené nebo vlažné vody přimíchejte sůl a prádlo do něj vložte na dobu cca jedné hodiny. Poté oblečení vyperte. Skvrna by měla zmizet.

5. Tablety na čištění chrupu

Při odstranění drobných skvrn pomáhají také tablety, které jsou určeny na čištění umělého chrupu. Pokud je máte doma, nechte je rozpustit ve vodě a namísto chrupu do tohoto roztoku vložte potřísněné prádlo. Nechte zhruba hodinu působit. Poté oblečení vyperte v pračce.

Reklama

Co je potřeba?

  • Studená voda
  • Sůl
  • Vinný ocet
  • Peroxid vodíku
  • Tablety na čištění chrupu

Jak dlouhou odstranění potrvá?

Pokud není krev zaschlá, dá se pomocí vody vyčistit během několika vteřin. Je-li však flek již zaschlý, bude potřeba jej nechat ve vodě nechat déle, stejně tak delší dobu potrvají i další postupy. Počítat je třeba také s následným vypráním oblečení.

Kolik to bude stát?

Pokud využijete obyčejnou vodu, pak vás zbavení se krvavé skvrny nebude stát nic. Chcete-li ale použít třeba peroxid vodíku a zrovna jej nemáte v lékárničce, dojděte si jej koupit. 3% peroxid vodíku v 50 ml balení stojí cca 20 Kč.

Autor Roman Beneš

Autor: Roman Beneš

Autor pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+


[Nahoru ↑]

Znáte nějaký lepší způsob? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.

Linkuj.cz!

Hodnocení

2.6 hvězdiček / Hodnoceno: 5x


Přidat komentář | Přihlásit k newsletteru

Čtěte také...

Jak odstranit mastné skvrny z oblečení? 4 babské rady pro vyčištění mastnoty na oblečení

Jak odstranit mastné skvrny z oblečení? 4 babské rady pro vyčištění mastnoty na oblečení

Při jídle či různých domácích pracích se občas stane, že vám na triko, blůzku, kalhoty či sukni vystříkne mastnota. Aby po ní na oblečení nezůstaly fleky, je potřeba jednat co nejrychleji. Využít lze nejen moderní chemické přípravky, které jsou k dostání v drogeriích, ale také obyčejné pomůcky, kter…

Jak odstranit skvrny od ořechů z rukou i z oblečení?

Jak odstranit skvrny od ořechů z rukou i z oblečení?

Při loupání ořechů, které patří k oblíbeným ingrediencím v domácí kuchyni, nastává problém s tím, že ořechy barví. Poznáte to nejen na oblečení, pokud se s nimi dostane do kontaktu, ale i přímo na rukou, kterými ořechy loupete.


15 tipů, jak rychle a kvalitně na broušení nožů

15 tipů, jak rychle a kvalitně na broušení nožů

Pracovat s tupým nožem je nejen nepraktické, ale zároveň to může být také nebezpečné. Nejvíce pořezání při práci v kuchyni vzniká právě v důsledku toho, že pracujete s nenaostřenými noži. Přitom se dají nože naostřit rychle, kvalitně a bez větší námahy.

eBook: 33 tipů, jak rychle a efektivně vymalovat byt

eBook: 33 tipů, jak rychle a efektivně vymalovat byt

Malování bytu je činností, kterou si mnozí z vás dělají sami. Vyjde to jednak výrazně levněji nežli v případě, že byste si na vymalování pokoje pozvali profesionální malíře, jednak tato činnost může být příjemným zpestřením všedních dnů. Navíc si také přesně zvolíte, jak budou vaše místnosti nov…
Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!