Jak nejlépe vyčistit zrcadlo?

27. červenec 2013 | 15:19

Matné nebo zašpiněné zrcadlo, skrz které již téměř není vidět, působí zejména v předsíni velmi nepěkně. Stejně tak vám bude vadit špinavé zrcadlo v koupelně. Jak tedy co nejlépe vyčistit zrcadlo tak, aby se znovu lesklo a mohli jste se v něm poznat?

Reklama
Jak nejlépe vyčistit zrcadlo?Jak nejlépe vyčistit zrcadlo?

Postup čištění

Předem je potřeba si říci, že pokud byla na zrcadle poškozena vrstva stříbra, nic už s tímto problémem neuděláte, nelze to nijak opravit. Odhalené vrstvy stříbra se rozhodně nedotýkejte nějakým čistícími přípravky, jinak vám začne i zbylá část zrcadla černat.

Nejlepším řešením je při čištění zrcadla používat pouze vodu, kterou jej omyjete. Poté vezmete suchý hadřík nebo papír, pomocí něhož zrcadlo utřete do sucha a vyleštíte. Pomoci může také speciální mikro utěrka nebo hadr, které ze zrcadla odstraní veškerý prach a nečistoty.

Při čištění zrcadla se rozhodně vyhněte agresivním přípravkům, které obsahují velké množství chloru nebo kyselých látek.

V případě čištění zrcadla se zaměřte také na jeho rám. Pokud je rám z plastu, lze postupovat stejně jako při samotném čištění zrcadla, u dřevěného rámu ale použijte přípravky, které jsou přímo určeny na dřevo.

Co je potřeba k vyčištění

  • voda
  • hadřík nebo papír ( mikro utěrka)

Jak dlouho čištění potrvá?

Čištění zrcadla je otázkou jedné či dvou minutek. Jedná se o lehkou práci, která vám rozhodně nezabere významné množství času.

Jaké budou náklady na čištění zrcadla?

Tato domácí práce vás nebude stát vůbec nic. Stačí mít po ruce čistý hadřík a trochu vody.

 

 

 

 

Autor Roman Beneš

Autor: Roman Beneš

Autor pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+


[Nahoru ↑]

Znáte nějaký lepší způsob? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.

Linkuj.cz!

Hodnocení

2.75 hvězdiček / Hodnoceno: 4x


Přidat komentář | Přihlásit k newsletteru

Čtěte také...

Jak vyčistit okapy od listí a kdy očistu provádět?

Jak vyčistit okapy od listí a kdy očistu provádět?

Zanesené okapy mohou na vašem domě způsobit velkou neplechu. Voda skrz ucpaný okap, v němž je hromada listí, mechu a dalších usazeniny, nemůže odtékat a hledá si postupně jiné cestičky. Výsledkem pak může být to, že začne zatékat o podkroví, případně si razí cestu mimo okap a poškozuje tak omítku a …

Jak vyčistit akvárium?

Jak vyčistit akvárium?

Zkušení akvaristé dobře vědí, co je pro jejich rybičky nejlepší. Těm z vás, kteří se ale teprve chystají na pořízení domácího akvária, případně jej mají krátkou dobu, se jistě hodí pár rad, jak se o něj starat.


Jak vyčistit kotel na tuhá paliva?

Jak vyčistit kotel na tuhá paliva?

Kotle na tuhá paliva patří k nejvyužívanějším spotřebičům, kterými se topí v českých domácnostech. Existuje celá řada produktů různé kvality a parametrů. V zásadě však platí, že je třeba je čas od času vyčistit. Nemine to nikoho z vás, kdo kotel na dřevo či uhlí používá.

Jak vyčistit žehličku od připáleniny a od vodního kamene?

Jak vyčistit žehličku od připáleniny a od vodního kamene?

Při žehlení prádla se časem na žehlící ploše žehličky mohou dělat připáleniny. Ty jsou důsledkem špatné péče o žehličku, respektive jejího špatného používání. Dalším problémem, s nímž se u žehličky můžete setkat, je tvorba vodního kamene.
Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!