Jak čistit koberec pomocí profesionálního čistícího stroje?

31. červenec 2013 | 13:21

K důkladnému vyčištění koberce mokrou cestou je nejlepší, pokud si na den zapůjčíte profesionální průmyslový stroj. V Praze i dalších městech si lze dnes tyto stroje bez problémů zapůjčit.

Reklama
Zdroj: kasa.czZdroj: kasa.cz

Postup čištění

K čištění koberce zvolte například stroj Kärcher Puzzi. Jeho použití je poměrně snadné, přičemž výsledek je skutečně kvalitní. Cenově se pohybuje od 11 500 Kč. Alternativou je pak kupříklad profesionální stroj NILFISK TW 300 CAR extraktor na koberce. Jeho cena začíná od 13 500 Kč

Stroj obsahuje dvě nádoby. Do jedné se vlévá čistá voda s příměsí speciálního čistícího přípravku naa koberce a čalounění. Do druhé nádoby se pak nasává špinavá voda, v niž jsou veškeré nečistoty, které hadice z koberce vysaje.

Před započetím práce tedy nalijte do první nádoby vodu až po okraj a nalijte potřebné množství přípravku. Zapněte přístroj a pomocí tlačítka na rukojeti postříkejte část koberce, zhruba metr až dva čtvereční.

Nanesenou vrstvu poté důkladně rozetřete koštětem s hrubšími štětinami. Nečistoty se tak dostanou na povrch a přípravek se naopak vsaje do koberce.

Poté pomocí hadice s nástavcem důkladně ošetřovanou část vysajte. V případě velkého znečistění lze ještě jednou dané místo přestříknout, přičemž už máte spuštěné nasávání.

Celý postup pak opakujte na zbylých částech koberce.

Koberec bude po vyčištění vlhký, proto je důležité jej nechat pořádně uschnout. Ideální je, pokud budete místnost větrat, schnutí bude rychlejší.

Co je třeba k čištění koberce

  • víceúčelový stroj ( např. Kärcher Puzzi)
  • čistící přípravek
  • koště s hrubšími štětinami, ruční kartáč

Jak dlouho čištění koberce potrvá?

Koberec o velikosti 20m2 vyčistíte během několika desítek minut, přibližně 30. Při větším znečištění bude potřeba narušené místo více vydrhnout kartáčem nebo koštětem.

Jaké budou náklady na čištění koberce?

Zapůjčení profesionálního čistícího stroje na koberce a čalounění stojí od 200 Kč v závislosti na typu přístroje. Obvykle je požadována záloha v řádech několika tisíc korun.

 

Autor Roman Beneš

Autor: Roman Beneš

Autor pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+


[Nahoru ↑]

Znáte nějaký lepší způsob? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.

Linkuj.cz!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář | Přihlásit k newsletteru

Čtěte také...

Jak položit koberec?

Jak položit koberec?

Pokládka koberce jednou čeká každého majitele domácnosti. Můžete ji samozřejmě přenechat na odbornících, ale proč zbytečně utrácet, když nejde zase o žádnou složitou vědu, kterou byste nezvládli. Pokud nevíte, jak položit koberec, pak si přečtěte stručný návod, díky němuž pokládku zvládnete hravě a …

Proč čistit studnu? Postup, jak na to

Proč čistit studnu? Postup, jak na to

Praktickým řešením, jak ušetřit za provoz domácnosti, je využívání vlastní studny jako zdroje pitné a užitkové vody. V momentě, kdy můžete používat studnu u domu, nejste odkázáni na centrální přísun, voda vás tak prakticky nic nestojí. Abyste ji však mohli bez problémů používat, je nutné studnu prav…


Jak stříhat plech pomocí nůžek?

Jak stříhat plech pomocí nůžek?

Stříhání plechu není pro hobby kutily tak častou činností. Pokud však přeci jen potřebujete upravit a nastříhat kus plechu, je určité dobré vědět, jak k tomu přistoupit. Na stříhání plechů použijte nůžky na plech, ať už ruční, elektrické či třeba pákové.

Jak utěsnit vchodové dveře pomocí těsnící lišty?

Jak utěsnit vchodové dveře pomocí těsnící lišty?

Netěsnící vchodové dveře jsou příčinou toho, že vám z bytu uniká zbytečně velké množství tepla. Zejména v zimních měsících pak musíte neustále naplno topit. To logicky přináší zvýšení nákladů na provoz domácnosti. Přitom existuje velmi jednoduché a účinné řešení v podobě instalace těsnící lišty s ka…
Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!