Jak utěsnit vchodové dveře pomocí těsnící lišty?

26. červen 2015 | 13:51

Netěsnící vchodové dveře jsou příčinou toho, že vám z bytu uniká zbytečně velké množství tepla. Zejména v zimních měsících pak musíte neustále naplno topit. To logicky přináší zvýšení nákladů na provoz domácnosti. Přitom existuje velmi jednoduché a účinné řešení v podobě instalace těsnící lišty s kartáčkem.

Reklama
Zdroj: pixabay.comZdroj: pixabay.com

 

 

Proč je důležité těsnění dveří?

Pokud vchodové dveře nedoléhají zcela k zemi, uniká skrz ně skutečně významné množství tepla. Vytápění bytu či dokonce rodinného domu přitom není nijak levnou záležitostí. Zvýšení nákladů se díky špatně utěsněním dveřím může pohybovat v řádech minimálně jednotek procent.

Kvalitní těsnění dveří přispěje ke zvýšení komfortu bydlení. Kromě zamezení úniku tepla se však najdou i další důvody. Například se zbavíte nepříjemného průvanu, kterému těsnění zabrání. Zároveň se zlepší i hluková izolace dveří, takže vás bude daleko méně obtěžovat ruch zvenčí. V neposlední řadě se do domácnosti díky těsnění dveří dostane mnohem méně prachových částic a drobných nečistot.

Postup těsnění pomocí kartáčové lišty

Pokud si zakoupíte kartáčovou těsnící lištu v samolepicím provedení, bude její instalace doslova hračkou, zvládne ji opravu každý z vás, aniž by musel být šikovným kutilem.

Spodní část dveří nejprve důkladně očistěte od prachu a špíny, a to pomocí kartáče i hadříku s použitím klasických čisticích prostředků.

Jakmile jsou dveře připravené, změřte délku jejich hrany. Po změření si potřebné rozměry vyznačte na liště. Tu pak do požadované délky odřízněte pomocí nože, nůžek či pilky.

Ze seříznuté lišty odstraňte krycí papír a lištu přitlačte ke dveřím. Je důležité ji přitlačit po celé délce dveří.

V tuto chvíli již máte hotovo. Je to skutečně tak jednoduché, jak jsem zmiňoval.

Co je potřeba

  • Čisticí prostředky
  • Kartáč
  • Hadřík
  • Dveřní těsnící lišta
  • Nůž, nůžky, pilka

Jak dlouho to potrvá?

Utěsnění dveří pomocí dveřní těsnicí lišty s kartáčkem je velmi jednoduché a také rychlé. Předpokládaná doba práce je 5 – 10 minut. Záleží krom jiného na tom, jak dalece je znečištěný spodek dveří.

Jaké budou náklady?

Základním prvkem, bez něhož se neobejdete, je kartáčová těsnicí lišta. Tu pořídíte v cenových relacích od 100 do 160 Kč. Obvykle se prodává v délce 1 metru, což na klasické dveře bez problémů vystačí. Ostatní pomůcky byste měli mít doma už dávno k dispozici.

Autor Roman Beneš

Autor: Roman Beneš

Autor pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+


[Nahoru ↑]

Znáte nějaký lepší způsob? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.

Linkuj.cz!

Hodnocení

2.38 hvězdiček / Hodnoceno: 8x


Přidat komentář | Přihlásit k newsletteru

Čtěte také...

Posuvné dveře - co vše je potřeba vědět

Posuvné dveře - co vše je potřeba vědět

Pokud stojíte před koupí interiérových dveří, máte hned několik možností, jaký typ dveří vybrat – dveře prosklené, dveře plné, či dveře barevné? Na výběr máte z nepřeberného množství.

TZ: Proč vyměnit staré vstupní dveře za plastové?

TZ: Proč vyměnit staré vstupní dveře za plastové?

Vchodové dveře jsou vizitkou každého domova. Pokud jste se rozhodli, že je čas na jejich výměnu, mohou pro vás být ideální volbou plastové dveře. V Česku se díky svým vlastnostem a cenové dostupnosti těší velké oblibě. A díky líbivému designu vám je bude závidět každý soused.


Jak namontovat stavební pouzdro pro posuvné dveře?

Jak namontovat stavební pouzdro pro posuvné dveře?

Stavební pouzdra na dveře jsou velmi praktickým řešením, a to zejména do malých bytů, kde není dostatek místa na klasické otevírací dveře. Díky instalaci stavebního pouzdra se dveře jednoduše zasouvají do zdi. Šetří se tím prostor, dveře navíc vypadají velmi moderně a elegantně.

Rekonstrukce bytu? Vsaďte na kvalitní české interiérové dveře!

Rekonstrukce bytu? Vsaďte na kvalitní české interiérové dveře!

PR. Součástí každé pořádné rekonstrukce bytu je obměna interiérových dveří. Ať už chcete pořídit interiérové dveře levně nebo již máte jasnou představu, jak by vaše dveře měly vypadat, vždy je dobré myslet na to, zda se dveře budou hodit do nového interiéru.
Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!