10 tipů, jak na broušení parket

29. srpen 2013 | 01:51

Broušení parket je činností, při které je dobré se držet určitých zavedených postupů. Využít můžete i různé rady a tipy, jak si práci usnadnit.

Reklama
10 tipů, jak na broušení parket10 tipů, jak na broušení parket

Postup a tipy na broušení
Jak dlouho broušení potrvá?
Náklady

 

Postup a tipy na broušení

 1. Pokud se rozhodnete parkety brousit sami, budete si muset vypůjčit stroj na broušení parket. Vždy si dejte pozor na to, aby stroj byl dostatečně kvalitní. Půjčte si jej proto ideálně od specializované firmy.
 2. Práci se strojem si od toho, kdo vám jej půjčuje, nechte dopodrobna vysvětlit. Naučte se, jak s ním zacházet ještě před tím, než se do broušení parket ve své domácnosti vůbec pustíte. Nebojte se zeptat i na drobné a zdánlivě malicherné detaily. Vše může přispět k tomu, že parkety zbrousíte dokonale a bez potíží.
 3. Před broušením proveďte úklid. Především důkladně zameťte podlahu.
 4. Zkontrolujte pevnost jednotlivých parket. Pokud jsou některé z nich uvolněné, pak je upevněte. Zcela poškozené parkety pak bude nutné nahradit.
 5. Zkontrolujte, zda z parket nevyčnívají hřebíky. Ty by mohly stroj během broušení poškodit. Hřebíky, u nichž objevíte, že vyčnívají, bude potřeba zatlouct.
 6. Starší laky odstraňte pomocí pásové brusky, kterou spustíte na zpětný chod.
 7. První broušení provádějte s jemnou zrnitostí brusiva. Na podlaze se tak nebudou tvořit rýhy. Poslední broušení provádějte tak, aby bylo ve směru dopadu světla.
 8. Pakliže doma máte mozaikové parkety, broušení provádějte pod sklonem 45 stupňů. Zamezíte tak vybrušování měkčích částí. V případě palubek brousíte pod úhlem maximálně 15 stupňů, a to ve směru žilek dřeva.
 9. Průběžně kontrolujte brusku a brusný válec tak, aby na nich nezůstávaly nečistoty. Pokud se zde objeví, pak je odstraňte.
 10. Před posledním vybroušením zatmelte drobné spáry.

Co je potřeba k broušení parket

 • Vysavač
 • Bruska ( pásová, kotoučová, okrajová)
 • Tmel

Jak dlouho broušení potrvá?

Broušení parket je potřeba provést několikrát. Práce tak zabere téměř celý den.

Jaké budou náklady na broušení?

Zapůjčení brusky na podlahy se dá zařídit od 500Kč na den. Levněji pak u některých firem vyjde, pokud si brusku půjčíte na víkend.

Autor Roman Beneš

Autor: Roman Beneš

Autor pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+


[Nahoru ↑]

Znáte nějaký lepší způsob? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.

Linkuj.cz!

Hodnocení

1.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat komentář | Přihlásit k newsletteru

Čtěte také...

15 tipů, jak rychle a kvalitně na broušení nožů

15 tipů, jak rychle a kvalitně na broušení nožů

Pracovat s tupým nožem je nejen nepraktické, ale zároveň to může být také nebezpečné. Nejvíce pořezání při práci v kuchyni vzniká právě v důsledku toho, že pracujete s nenaostřenými noži. Přitom se dají nože naostřit rychle, kvalitně a bez větší námahy.

5 tipů, jak připravit zahradu na zimu

5 tipů, jak připravit zahradu na zimu

Před příchodem prvních mrazů je potřeba provést několik důležitých prací na zahradě. Musíte myslet nejen na rostliny, které vlivem studených nocí a sněhu mohou při nedostatečné péči uhynout, ale také na nářadí a nábytek, který jste na zahradě přes sezonu používali.


Jak ušetřit za elektřinu? 5 tipů, jak snížit spotřebu elektřiny

Jak ušetřit za elektřinu? 5 tipů, jak snížit spotřebu elektřiny

Letošní rok je ve znamení zlevnění cen elektřiny. I přesto, že se v průměru sníží cena elektřiny asi o 8 procent, je dobré vědět, jak se dá snížit spotřeba. V domácnosti jistě využíváte mnoho spotřebičů, které jsou energeticky náročné. Přinášíme vám pět tipů, jak snížit spotřebu elektřiny a tím páde…

7 tipů jak zabezpečit dům nebo byt před dovolenou

7 tipů jak zabezpečit dům nebo byt před dovolenou

Před odjezdem na dovolenou nezapomeňte řádné zabezpečit svůj majetek. Byt nebo rodinný dům musí být zajištěn proti případným zlodějům. Ti rádi využívají situací, kdy jsou majitelé nemovitostí na několik týdnů mimo domov. Mají pak volné pole působnosti. Při nedostatečném zabezpečení bytu či domu jim …
Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!