Jak opravit propíchlou pneumatiku u automobilu?

24. červenec 2013 | 14:11

Propíchnutá pneumatika je poměrně častou závadou, s níž se potýká mnoho řidičů motorových vozidel. Pakliže nejde o velké proražení, lze pneumatiku opravit pomocí sady na opravu nářadí, a to během několika málo minut.

Reklama
Jak opravit propíchlou pneumatiku u automobilu?Jak opravit propíchlou pneumatiku u automobilu?

Postup opravy

Pakliže se pustíte do opravy píchlé pneumatiky sami, bez pomoci servisu, pak nutně musíte mít k dispozici sadu na opravu pneumatik.

Prvním krokem je odstranění čepičky z ventilu kola. Poté vyšroubujete i střed ventilu.

Následně si připravíte láhev s hmotou, která poslouží jako těsnící prvek. Po proražení víčka na láhev ihned našroubujte propojovací trubičku, její druhý konec pak vsuňte na ventil.

Kompletní obsah lahve vymačkejte do pneumatiky. Následně vyndejte trubičku z ventilu a přišroubujte zpátky jeho střed.

Po dokončení této práce již můžete opět pneumatiku nafouknout. Pozor si dejte na správný tlak, ten by se měl pohybovat maximálně v hodnotě 2,5 baru. Po dofouknutí namontujte ventilek a máte hotovo.

Ovšem pozor, opravenou pneumatiku je potřeba vyzkoušet před tím, než se vydáte na delší cestu.

Mějte také na paměti, že se jedná jen o provizorní řešení, takže doporučuji pneu ihned vyměnit, jakmile dojedete domů nebo do servisu. Pamatujte také na to, že pro vás platí snížená maximální rychlost 80km/h.

Co je potřeba k opravě

  • sada na opravu pneumatiky
  • kompresor

Jak dlouho oprava potrvá?

Zkušenější řidič zvládne opravu propíchnuté pneumatiky u automobilu během deseti až patnácti minut.

Jaké budou náklady na opravu?

Sada na opravu pneumatik stojí od cca 700 Kč. Její součástí je obvykle těsnící přípravek v láhvi, propojovací trubička, případně i další komponenty.

Autor Roman Beneš

Autor: Roman Beneš

Autor pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+


[Nahoru ↑]

Znáte nějaký lepší způsob? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.

Linkuj.cz!

Hodnocení

2 hvězdiček / Hodnoceno: 4x


Přidat komentář | Přihlásit k newsletteru

Čtěte také...

Jak opravit plastový nárazník u automobilu?

Jak opravit plastový nárazník u automobilu?

Prasklý plastový nárazník u automobilu si můžete hravě opravit svépomocí, není nutné hned zbytečně utrácet za odbornou opravu v servisu. Pokud budete postupovat podle níže uvedeného návodu, bude výsledek kvalitní a vaše vozidlo tak bude mít opět nárazník skoro jako nový.

Jak opravit kotoučovou brzdu u kola?

Jak opravit kotoučovou brzdu u kola?

Při převozu kola v automobilu může dojít ( v závislosti na způsobu převozu) k tomu, že bude nutné sejmout kolo z rámu. Často se však stane, že dojde omylem ke zmáčknutí kotoučové brzdy naprázdno. Důsledkem je, že se brzdové destičky dostanou k sobě a brzda poté nefunguje, kolo nejde zpět usadit. V t…


Jak opravit korozi na autě? 8 kroků ke karoserii bez rezu!

Jak opravit korozi na autě? 8 kroků ke karoserii bez rezu!

U některých typů aut, zejména těch starších, se jako majitelé musíte vypořádat se rzí, která se na vozidle objeví v důsledku vlivu klimatických jevů. Místa, která jsou zasažena korozí, lze poměrně jednoduše opravit. Je však potřeba uvést, že opravené místo nevydrží příliš dlouho, po čase bude nutné …

Jak opravit sádrokarton?

Jak opravit sádrokarton?

Sádrokartonové desky jsou v posledních letech mimořádně oblíbeným stavebním materiálem. Využívají se zejména při rekonstrukcích bytových jader, dále pak také například při realizaci půdních vestaveb nebo při tvorbě stropních podhledů. Při špatné instalaci však může dojít k tomu, že se v sádrokartonu…
Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Skyppi

pondělí, 8. únor 2021
09:24

Výměna pneumatiky v běžných podmínkách je poměrně v pohodě a stejně je vtipný, jak moc lidí nevím, co s tím s počít a volají asistenčky a různý další služby. Větší sranda byla, když mi na půjčeným jeepu bouchlo kolo někde u kazašských stepí. Tam jsem volal taky, protože jsem si fakt nebyl stoprocentně jistý a měl jsem jenom jeden pokus. Naštěstí mám dobrého dodavatele pneumatik z http://www.pneuok.cz , takže mi v pohodě poradili po telefonu, abych to zmrvil co nejmíň. A po dojetí do civilizace samozřejmě pneuservis na překouknutí.


Napsal: Skyppi [Odpovědět]