Jak opravit plastový nárazník u automobilu?

18. září 2014 | 16:01

Prasklý plastový nárazník u automobilu si můžete hravě opravit svépomocí, není nutné hned zbytečně utrácet za odbornou opravu v servisu. Pokud budete postupovat podle níže uvedeného návodu, bude výsledek kvalitní a vaše vozidlo tak bude mít opět nárazník skoro jako nový.

Reklama
Jak opravit plastový nárazník u automobilu?Jak opravit plastový nárazník u automobilu?

 

 

Postup opravy prasklého nárazníku

Problém s prasklým plastovým nárazníkem u auta můžete řešit nejen po dopravní nehodě. Stačí například, kdy vám někdo jen lehce narazí do auta na parkovišti či při stání před domem. Tento problém je velmi častá a je tak dobré vědět, jak se s ním lehce a efektivně vypořádat.

V první řadě je potřeba říci, že plastový nárazník byste vždy měli opravovat stejným materiálem, z něhož je vyroben. Pokud v garáži nemáte nějaký náhradní, jednoduše si z části nárazníku vystřihněte proužek, který následně použijete jako záplatu na prasklinu.

Nárazník upevněte tak, abyste mohli obě jeho části spojit k sobě. Ke svěření použijte horkovzdušnou pistoli, kterou nahřejete připravený pruh plastu. Ten pak umístěte do praskliny a během nahřívání pistolí jej lehce vpravujte dovnitř prasklé části nárazníku.

Poté chvilku počkejte, než dojde ke zchladnutí materiálu. Pakliže někde přebývá kousek vpraveného plastu, seřízněte jej pomocí řezáku. Na závěr pak ještě nárazník přebruste brusným papírem na plasty.

Co je potřeba

  • Brusný papír na plast
  • Proužek plastu ze stejného materiálu, z něhož je vyroben nárazník
  • Horkovzdušná pistole
  • Řezák

Jak dlouho to potrvá?

Oprava prasklého nárazníku vám zabere nanejvýše pár desítek minut. Po vyspravení je důležité vyčkat, až materiál dostatečně vychladne a získá tak požadovanou pevnost. Teprve poté můžete přistoupit k jeho finální úpravě.

Jaké budou náklady?

Nejnákladnější položkou je pořízení horkovzdušné pistole. Ta se dá pořídit v ceně od zhruba 1500 – 2000 Kč. Ostatní položky jsou v řádech desítek korun.

Autor Roman Beneš

Autor: Roman Beneš

Autor pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+


[Nahoru ↑]

Znáte nějaký lepší způsob? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.

Linkuj.cz!

Hodnocení

2.28 hvězdiček / Hodnoceno: 47x


Přidat komentář | Přihlásit k newsletteru

Čtěte také...

Jak opravit propíchlou pneumatiku u automobilu?

Jak opravit propíchlou pneumatiku u automobilu?

Propíchnutá pneumatika je poměrně častou závadou, s níž se potýká mnoho řidičů motorových vozidel. Pakliže nejde o velké proražení, lze pneumatiku opravit pomocí sady na opravu nářadí, a to během několika málo minut.

Jak opravit kotoučovou brzdu u kola?

Jak opravit kotoučovou brzdu u kola?

Při převozu kola v automobilu může dojít ( v závislosti na způsobu převozu) k tomu, že bude nutné sejmout kolo z rámu. Často se však stane, že dojde omylem ke zmáčknutí kotoučové brzdy naprázdno. Důsledkem je, že se brzdové destičky dostanou k sobě a brzda poté nefunguje, kolo nejde zpět usadit. V t…


Jak opravit korozi na autě? 8 kroků ke karoserii bez rezu!

Jak opravit korozi na autě? 8 kroků ke karoserii bez rezu!

U některých typů aut, zejména těch starších, se jako majitelé musíte vypořádat se rzí, která se na vozidle objeví v důsledku vlivu klimatických jevů. Místa, která jsou zasažena korozí, lze poměrně jednoduše opravit. Je však potřeba uvést, že opravené místo nevydrží příliš dlouho, po čase bude nutné …

Jak opravit sádrokarton?

Jak opravit sádrokarton?

Sádrokartonové desky jsou v posledních letech mimořádně oblíbeným stavebním materiálem. Využívají se zejména při rekonstrukcích bytových jader, dále pak také například při realizaci půdních vestaveb nebo při tvorbě stropních podhledů. Při špatné instalaci však může dojít k tomu, že se v sádrokartonu…




Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!