Proč usychají listy u muškátů?

3. září 2013 | 13:13

Muškáty patří mezi nejoblíbenější rostliny, které doma pěstujeme. Jejich pěstování je poměrně jednoduché. Při špatných podmínkách a nedostatečné péči se u nich nejvíce projevuje usychání. Jejich listy v tomto případě mění barvu, žloutnou nebo červenají.

Reklama
foto: wikipedia.orgfoto: wikipedia.org

Postup pro pěstování

Muškáty by měly být pěstovány na místě, kde je dostatek světla. Přes léto, kdy je venku teplo, je vhodné je umístit na slunné místo.

Pokud bydlíte v bytovém domě, stačí je umístit na balkon nebo na okenní parapety. V zimních měsících je pak přesuňte dovnitř, aby je nezastihli mrazy. Ideální teplota v zimě je pro ně kolem 10 stupňů Celsia.

Muškáty potřebují pravidelně zalévat, ovšem se zálivkou se to nesmí přehánět. Během léta zalévejte až poté, co substrát v květináči proschne.

V žádném případě nesmí být rostliny po delší dobu v promáčené zemině. Rostliny není doporučováno ani rosit.

Žloutnutí listů

Žluté listy muškátů naznačují, že mají nedostatek vláhy. Pokud jsou žluté, avšak na první pohled pevné, je příčinou právě nedostatečný přísun vody. Pokud jsou nahnilé a měkké, je příčina přesně opačná, v tomto případě je zaléváte příliš.

Červenání listů

Načervenalé okraje listů zapříčiňuje nízká teplota. Červená barva se kromě listů může vyskytovat také na základech stonků.

Co je potřeba, aby listy nežloutly

Důležité je správné a přiměřené zalévání. Rostlina se nesmí topit ve vodě, na druhou stranu ale zemina nesmí být zcela vyprahlá.

Podstatný je také dostatek světla. Muškáty by dále měly být na místě, které je dobře odvětrávané.

V opačném případě se mohou objevit na rubech listů skvrny či plíseň.

Autor Roman Beneš

Autor: Roman Beneš

Autor pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+


[Nahoru ↑]

Znáte nějaký lepší způsob? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.

Linkuj.cz!

Hodnocení

2.18 hvězdiček / Hodnoceno: 45x


Přidat komentář | Přihlásit k newsletteru

Čtěte také...

Jak a proč provádět vápnění zahrady?

Jak a proč provádět vápnění zahrady?

Důležitou složkou v zemině je vápník. Pokud chcete, aby na vaší zahrádce vzkvétaly rostliny a dařilo se vám pěstovat zeleninu v záhonech, je zapotřebí si krom jiného hlídat právě jeho hladinu.

Proč čistit studnu? Postup, jak na to

Proč čistit studnu? Postup, jak na to

Praktickým řešením, jak ušetřit za provoz domácnosti, je využívání vlastní studny jako zdroje pitné a užitkové vody. V momentě, kdy můžete používat studnu u domu, nejste odkázáni na centrální přísun, voda vás tak prakticky nic nestojí. Abyste ji však mohli bez problémů používat, je nutné studnu prav…


TZ: Proč vyměnit staré vstupní dveře za plastové?

TZ: Proč vyměnit staré vstupní dveře za plastové?

Vchodové dveře jsou vizitkou každého domova. Pokud jste se rozhodli, že je čas na jejich výměnu, mohou pro vás být ideální volbou plastové dveře. V Česku se díky svým vlastnostem a cenové dostupnosti těší velké oblibě. A díky líbivému designu vám je bude závidět každý soused.

Proč u ibišku opadává listí? Jak se starat o ibišek, aby kvetl a byl zdravý

Proč u ibišku opadává listí? Jak se starat o ibišek, aby kvetl a byl zdravý

Ibišek patří k okrasným rostlinám, které se hojně objevují v mnoha domácnostech. Jedná se především o ibišek čínský. Obliba rostliny je dána především tím, že má výrazné květy, které dokáží zpestřit interiér domácností. Ibišek je také poměrně nenáročný na údržbu. Přesto se vám může stát, že u vašeho…
Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Michaela Bímová

sobota, 20. srpen 2016
22:18

Dobrý den,chtěla bych se zeptat proč mě letos usychají květy muškátu plnokvětych.mam samozavlažovací truhlíky hnojim substralem ,nebo kristalonem zalívam 1týdně deštovou vodou .MÁM LETOS KRÁSNÉ BARVY A NERADA BYCH O NĚ PŘIŠLA .JEŠ TĚ DODÁVÁM,ŽE I LISTY JSOU NĚKTERÉ DŘEVITE Děkuji za odpověd M.B


Napsal: Michaela Bímová [Odpovědět]

Drahomíra Konečná

středa, 28. září 2016
14:08

Omlouvám se paní Michaelo, že vám neporadím vzhledem k tomu, že mám úplně stejný
problém. Začaly mi krásně kvést a najednou jako když utne. Listy jsou krásně zelené ale
květy zasychají. Ještě se mi to nikdy nestalo i když pěstuju muškáty už hodně roků. Konečná
Drahomíra


Napsal: Drahomíra Konečná [Odpovědět]