Jak zastřešit pergolu polykarbonátovými deskami?

15. červenec 2014 | 13:54

Polykarbonátové desky jsou mimořádně vhodným materiálem, který lze použít pro zastřešení pergoly, terasy i jiných venkovních staveb. Jejich instalace přitom není nijak zvlášť náročná, zvládne ji každý kutil.

Reklama
Foto: wikipedia.orgFoto: wikipedia.org

 

 

Postup zastřešení

Podklad pro uchycení

Na uchycení desek použijete dřevěné hranoly. Ty musejí být upravené, tedy zbroušené a nalakované lakem na dřevo. Hranoly přilepte na horní část pergoly montážním lepidlem.

Zaměření desek

Polykarbonátové desky je třeba před instalací zaměřit. Nejprve si je položte na konstrukci a podle hranolů si na ně načrtněte čáry, kde provedete řezy pomocí elektrické pily.

Instalace desek

Po seříznutí desek proveďte jejich připevnění k hranolům, a to pomocí vrutu s ochrannou čepičkou, která zabrání protékání vody skrz střechu.

Výhody polykarbonátových desek

Polykarbonátové desky jsou pro zastřešení pergoly vhodné hned z několika důvodů. Pokud zvolíte typ se strukturovaným povrchem, zajistíte si dostatečnou průsvitnost, zároveň vás ale při posezení pod pergolou nebudou tolik otravovat sluneční paprsky. Dojde totiž k rozptýlení světla, které tak nebude skrz desky procházet přímo, světlo bude měkčí a tím pádem i daleko příjemnější.

Mezi další výhody polykarbonátových desek patří také jejich dlouhá životnost a odolnost. Z tohoto pohledu jsou nejlepší trapézové polykarbonátové desky, které dobře odolávají třeba i větším kroupám. Navíc se dají pořídit ve velkém spektru barev i délek. Na trapézových deskách je skvělé i to, že na nich nejsou vidět škrábance a nečistoty.

Kvalitní polykarbonátové desky dnes také mají ochranu proti UV záření.

Co je potřeba

  • Dřevěné hranoly (lak na dřevo)
  • Polykarbonátové desky
  • Elektrická pila
  • Vruty s ochrannou čepičkou

Jak dlouho to potrvá?

Zastřešení pergoly polykarbonátovými deskami vám zabere maximálně 1 den.

Jaké budou náklady?

Polykarbonátové desky o rozměru 1x1 metr stojí od 200 Kč. Dřevěné hranoly vás vyjdou po jednom kusu na cca 60 Kč. Celkové náklady se pak pohybují kolem 4 – 5000 Kč, a to v součtu s nářadím.

Autor Roman Beneš

Autor: Roman Beneš

Autor pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+


[Nahoru ↑]

Znáte nějaký lepší způsob? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.

Linkuj.cz!

Hodnocení

2 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat komentář | Přihlásit k newsletteru

Čtěte také...

Jak opravit vrzání parkety?

Jak opravit vrzání parkety?

Vrzající parkety jsou velmi častým problémem u tohoto typu podlahy. Vrzání se projevuje zejména u starších parket, které již mají něco za sebou. Opravu lze provést několika způsoby.

Jak provést montáž sádrokartonu na strop? Realizace sádrokartonového podhledu

Jak provést montáž sádrokartonu na strop? Realizace sádrokartonového podhledu

Montáž sádrokartonu na strop má několik specifik. Při nedodržení správného postupu může dojít k tomu, že vzniklé dílo nebude dostatečně kvalitní, a to z technologického i estetického hlediska.


Jak zateplit a zabydlet podkroví? Zateplení pomocí desek z kamenné vlny

Jak zateplit a zabydlet podkroví? Zateplení pomocí desek z kamenné vlny

Užitný prostor v domě se dá zvětšit tím, že vytvoříte místnost v podkroví. Tento způsob rozšíření obytných prostor je dnes velmi využívaný. K tomu, abyste podkroví mohli využít k bydlení, je potřeba jej kvalitně zateplit. Dá se přitom využít několik materiálů. Moderním řešením je izolace pomocí dese…Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

emickarych

čtvrtek, 12. srpen 2021
12:25

Nám se moc líbily pergoly s posuvnou střechou, které jsme s manžílkem našli nedávno zde: