Návod, jak postavit psí boudu + video

4. říjen 2013 | 15:03

I psi mají rádi své pohodlí. Pokud jej chcete svému čtyřnohému miláčkovi dopřát na zahradě či před domem, postavte mu psí boudu. Stačí, když si necháte podle plánku nařezat dřevo na jednotlivé díly. Pak už je postavení psí boudy doslova hračkou.

Reklama
Návod, jak postavit psí boudu + videoNávod, jak postavit psí boudu + video

Postup stavby

Příprava materiálu

Prvním krokem je nechat si nařezat jednotlivé díly. Tuto činnost raději přenechte truhláři. Ten je vytvoří podle plánku. Plánek je před započetím práce velmi důležitý. Zejména je potřeba zvážit velikost boudy, která se liší podle toho, jak velkého psa doma máte.

Reklama

Základová deska

Máte-li připravené veškeré díly, můžete se pustit do samotné konstrukce. Nejprve udělejte podklad. Je doporučeno použít pod základovou desku psí boudy podklady z hranolů. Bouda tak nebude přímo v kontaktu se zemí. Základní desku k těmto hranolům přišroubujte AKU šroubovákem několika vruty, aby byla dostatečně pevně uchycena.

Izolace

Další radou je izolace základové desky. Ta je vhodná hlavně kvůli tomu, aby pejskovi v chladnějším období nebyla zima. Postačí k tomu obyčejný polystyren o tloušťce kolem 5 centimetrů, který vložíte mezi základovou desku a další desku, kterou dáte a připevníte navrch izolace.

Montáž stěn

Nyní přistupte k montáži stěn. Začněte nejprve bočními stěnami. Ty na základovou desku ve spodní části upevníte pomocí šroubů. Ty zatlučte vždy na okrajích a veprostřed desek.

Další fází je instalace přední stěny. Zde počítejte s výřezem pro vstup. Jeho velikost musí být opět úměrná velikosti psa.

Vnitřní příčka

Pro lepší pohodlí pejska lze uvnitř vytvořit dělící příčku. Ta je nejen symbolickým rozdělením boudy, ale má také svůj účel. Zabrání totiž přímému pronikání studeného vzduchu do boudy.

Zadní deska

Poslední stěnou, kterou upevníte, bude zadní deska. Opět ji našroubujte ve spodní části k podstavci a také po stranách k bočním deskám.

Střecha

Aby byla psí bouda uzavřená a chráněná před deštěm, je nutné ještě instalovat střechu. Dobré je, pokud střecha nebude upevněna nastálo. Pokud bude odnímatelná, boudu pak mnohem snáze uklidíte. Proto na ni našroubujte panty, které zajistí možnost jejího otevírání.

Střechu položte na sestavenou boudu. Musí být větší, aby měla přesah přes stěny. Panty pak přišroubujte ke stěnám.

Střešní krytina

Na střechu psí boudy dejte také střešní krytinu. Nejlepší jsou klasické šindele. Jsou jednak lehké, dobře odolávají vlhkosti a vodě a jsou i levné. Šindele opět přibijte hřebíky, případně použijte vhodné lepidlo.

Nátěr boudy

Na závěr boudu z vnější části natřete lakem. Bude sloužit jako ochrana proti vlhkosti a zajistít delší životnost boudy.

Co je potřeba

 • AKU šroubovák
 • Nařezané dílce
 • Sada vrutů
 • Spojovací úhelník
 • Polystyren
 • Šindele
 • Panty
 • Impregnační nátěr
 • Střešní lepidlo
 • Nůž řezák
 • Metr
 • Kladivo
 • Ochranné rukavice

Jak dlouho to potrvá?

Stavba psí boudy zabere přibližně dvě až tři hodiny. Je dobré, aby se jí účastnili alespoň dva lidé. Zatímci jeden bude přidržovat díly, druhý je bude připevňovat.

Jaké budou náklady?

Potřebujete AKU šroubovák. Ten stojí v obchodech od 600 Kč. Zvolit lze například AKU šroubovák Black and Decker. Vruty do dřeva pořídíte od 1 Kč za kus, šindel vyjde od 160 Kč/m2.

Impregnaci na dřevo zakoupíte v ceně do 300 Kč. Celkové náklady na stavbu budou samozřejmě ovlivněny velikostí psí boudy a hlavně cenou dřeva a jeho zpracování.

Video

Jeden ze způsobů, jak stavět psí boudu:

Autor Roman Beneš

Autor: Roman Beneš

Autor pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+


[Nahoru ↑]

Znáte nějaký lepší způsob? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.

Linkuj.cz!

Hodnocení

2.55 hvězdiček / Hodnoceno: 22x


Přidat komentář | Přihlásit k newsletteru

Čtěte také...

Adventní věnec: Návod na výrobu + fotogalerie + video

Adventní věnec: Návod na výrobu + fotogalerie + video

K odpočítávání období před Vánoci, tedy adventního času, si symbolicky můžete připravit adventní věnec. Svíčky, které jsou na něm umístěny, pak postupně zapalujete každou neděli, poslední tedy v závěrečnou neděli před Vánoci. Zdobení adventního věnce zvládnete jednoduše sami, postup není nijak nároč…

Jak postavit a opravit střechu jednoduše a rychle?

Jak postavit a opravit střechu jednoduše a rychle?

Oprava střechy, případně její kompletní realizace je technicky náročnou záležitostí. Je proto celkem logické, že ne každý z vás je schopen realizaci provést svépomocí. Jak tedy opravit střechu tak, abyste se s tím nemuseli trápit? Zdaleka nejjednodušší je objednat si výstavbu střechy na klíč od prof…


Jak na montáž rozetového kování? + video

Jak na montáž rozetového kování? + video

Rozetové kování je systémem, kdy je klika dveří oddělena od zámku. Oproti klasickému kování má tak dvě části. Jde o pěkný estetický prvek. Navíc jde rozetové kování a kliky pořídit v mnoha variantách a tvarech. Oblíbené jsou zejména hranaté rozety, stejně příjemně však působí i kulaté rozety. Třetím…

Jak nalakovat podlahu? Návod krok za krokem

Jak nalakovat podlahu? Návod krok za krokem

Stará dřevěná podlaha se dá renovovat různými způsoby. Zatímco v jednom z předchozích článků jsme si nastínili, jak olejovat podlahu, nyní si shrneme krok za krokem, jak se provádí lakování podlahy. Do této činnosti se beze strachu můžete pustit, aniž byste potřebovali odbornou pomoc.
Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Fina

čtvrtek, 27. únor 2020
10:50

hezká bouda :)


Napsal: Fina [Odpovědět]

Majulka

čtvrtek, 27. únor 2020
10:51

V takové boudě lehátko by byl náš pesan nadšený :)


Napsal: Majulka [Odpovědět]