Jak opravit klimatizaci, když je příliš hlučná?

20. červenec 2013 | 12:40

S rozbitou klimatizací si sami neporadíte, pokud nejste zrovna odborníky. Dá se však vyřešit jiný problém, a sice ten, když klimatizace pracuje příliš hlučně. Oprava je v tomto případě možná i svépomocí.

Reklama
Jak opravit klimatizaci, když je příliš hlučná?Jak opravit klimatizaci, když je příliš hlučná?

Postup opravy

V první řadě je nutné připomenout, že při každé opravě elektrického přístroje je nejprve zapotřebí zařízení vypojit ze zásuvky, jinak vždy hrozí nebezpečí úrazu elektrickým proudem.

Máte-li doma centrální klimatizaci, která je příliš hlučná, nejprve se zaměřte na její venkovní část. Hluk v ní je často způsobem přítomností cizího předmětu, který se dostane do lopatek větracího systému.

V tom případě po odpojení hlavního napájená odšroubujte hlavní panel. Následně již uvidíte, zda je problém způsoben právě cizím tělesem. To opatrně vyndejte.

Pokud během opravy zjistíte, že lopatky ventilace jsou výrazněji poškozeny, bude nutné zavolat opraváře.

Po opravě a odebrání předmětu vyzkoušejte, zda se ventilátor klimatizace volně a plynule točí.

Je dobré si také zkontrolovat, zda nejsou uvolněny zajišťovací šrouby u lopatek. V případě, že je tomu tak, pak je opět pomocí šroubováku utáhněte.

Následně již můžete zavřít a přišroubovat hlavní panel a uvést vše do původního stavu. Teprve pak můžete přístroj opět zapojit a vyzkoušet, zda se hlučnost snížila. Pakliže nikoliv, bude problém hlubšího rázu a nezbude vám nic jiného, nežli se obrátit na odbornou pomoc.

Co je potřeba k opravě

  • šroubovák

Jak dlouho oprava potrvá?

Oprava hlučné klimatizace, kdy je nutné odstranit cizí těleso z ventilace, zabere pár minut. Záleží na vaší zručnosti a také na tom, jak pevně je přístroj zašroubován.

Jaké budou náklady na opravu?

Pakliže se jedná o takto jednoduchou opravu, jsou náklady nulové. Stačí mít po ruce šroubovák. V případě, že se budete muset obrátit na opraváře, vyšplhá se cena na stovky, možná i tisíce korun.

 

 

Autor Roman Beneš

Autor: Roman Beneš

Autor pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+


[Nahoru ↑]

Znáte nějaký lepší způsob? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.

Linkuj.cz!

Hodnocení

2.5 hvězdiček / Hodnoceno: 4x


Přidat komentář | Přihlásit k newsletteru

Čtěte také...

Jak instalovat okenní klimatizaci?

Jak instalovat okenní klimatizaci?

Nastává nejteplejší období roku. Ne každý z vás má možnost na léto vycestovat k moři a zůstává doma. Abyste nemuseli trpět vedrem, je nejvyšší čas na to pořídit si klimatizační jednotku, která vám doma zajistí ideální podmínky. Jednou z možností je instalace okenní klimatizace.

Jak opravit korozi na autě? 8 kroků ke karoserii bez rezu!

Jak opravit korozi na autě? 8 kroků ke karoserii bez rezu!

U některých typů aut, zejména těch starších, se jako majitelé musíte vypořádat se rzí, která se na vozidle objeví v důsledku vlivu klimatických jevů. Místa, která jsou zasažena korozí, lze poměrně jednoduše opravit. Je však potřeba uvést, že opravené místo nevydrží příliš dlouho, po čase bude nutné …


Jak opravit rozbitou konstrukci stanu?

Jak opravit rozbitou konstrukci stanu?

V létě, když vyrážíte do kempu nebo do přírody, mnohdy často před odjezdem zjistíte, že máte rozbitý stan. Nejčastěji se problém týká samotné konstrukce. Není třeba házet flintu do žita a hned spěchat koupit nový stan, konstrukce se dá s trochou umu opravit.

Jak opravit sádrokarton?

Jak opravit sádrokarton?

Sádrokartonové desky jsou v posledních letech mimořádně oblíbeným stavebním materiálem. Využívají se zejména při rekonstrukcích bytových jader, dále pak také například při realizaci půdních vestaveb nebo při tvorbě stropních podhledů. Při špatné instalaci však může dojít k tomu, že se v sádrokartonu…
Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Petr Wenzel

neděle, 1. leden 2017
15:59

Zvýšená hlučnost klimatizace může být způsobena například vadnými silentbloky co upevňují venkovní jednotku ke konzoli. Často bývá klimatizace hlučnější když má špinavý výměník. Nejhorší co může způsobit hlučnost klimatizace je zadřený kompresor. Výměna kompresoru je časově a finančně velmi náročná.


Lenickakocicka

pondělí, 7. prosinec 2020
22:15

My si do baráčku kupovali klimatizaci tady:


Napsal: Lenickakocicka [Odpovědět]

Ivan

úterý, 16. únor 2021
06:38

My máme klimatizaci od loňska, takže jsem ji ještě nemusel opravovat. Ani bych to sám nezvládl, do takových věcí se radši nepouštím :-D . Když jsme klimatizaci vybírali, tak jsem objevil výkonné klimatizace do bytu Pardubice a máme klimatizaci Toshiba, která funguje parádně, a to přes léto běžela skoro každý den.


Napsal: Ivan [Odpovědět]

Karel

úterý, 22. červen 2021
20:48

Článek je tedy sice moc hezky popsaný, ale jak si tak říkám - nejsem úplně manuálně zručný a že bych chtěl během několika minut zničit to, za co jsme s manželkou zaplatili několik desítek tisíc, to se mi úplně nechce. Objednáme tedy nejspíš nějaké odborníky, kteří se na klimatizace specializují. Známý mi například doporučoval firmu


Napsal: Karel [Odpovědět]

iveta

neděle, 12. září 2021
17:11

Dobrý den, chtěla bych se zeptat. S přítelem plánujeme stavbu dřevostavby :D a chtěli bychom mít klimatizace ve všech pokojích, prostě ve všech místnostech a aby zároveň aby dokázaly vytápět. Je to možné takové klimatizace najít? Jaká je jejich finanční
náročnost? A kdyžtak neznáte nějakou společnost která se specializuje na klimatizace v okolí Hradce Králové? Díky :)


Napsal: iveta [Odpovědět]