Jak namontovat stavební pouzdro pro posuvné dveře?

29. květen 2013 | 10:40


Stavební pouzdra na dveře jsou velmi praktickým řešením, a to zejména do malých bytů, kde není dostatek místa na klasické otevírací dveře. Díky instalaci stavebního pouzdra se dveře jednoduše zasouvají do zdi. Šetří se tím prostor, dveře navíc vypadají velmi moderně a elegantně.

Reklama
Jak namontovat stavební pouzdro pro posuvné dveře?Jak namontovat stavební pouzdro pro posuvné dveře?

Postup montáže


Montáž stavebního pouzdra na dveře je velmi jednoduchá, stačí se držet návodů, které jsou vždy součástí dodávky objednaných pouzder.


Po rozbalení pouzdra jej pomocí šroubováku smontujeme. Následně se usadí do připraveného otvoru. Práce je vhodnější provádět ve chvíli, kdy teprve byt zařizujeme. Montáž pouzdra v již hotové stavbě bude znamenat další stavební úpravy.


Usazení pouzdra do otvoru musí být provedeno tak, aby spodní část pouzdra byla na rovné a čisté podlaze. Nesmí zde být žádné nerovnosti.


Samotné posunovací dveře, které se budou po liště zasouvat do pouzdra, nemusíme instalovat ihned. Lepší je, pokud vyčkáme až na chvíli, kdy bude celá domácnost připravena k bydlení.

Lze je tedy nasadit klidně až po několika měsících, pouzdro by však mělo být hotovo již v době, kdy provádíme celkovou výstavbu interiéru a stěn.

Co je třeba na montáž pouzdra

  • Vrtačka
  • Šroubovák
  • Lepidlo
  • Stavební pouzdro

Ruční nářadí dnes snadno pořídíte online za výhodné ceny.Jak dlouho montáž potrvá

Montáž stavebního pouzdra je velmi jednoduchá, je otázkou maximálně několika desítek minut. Důležité je, aby povrch pod pouzdrem byl zcela rovný.

Jaké budou náklady

Stavební pouzdra lze pořídit podle typu v cenách od cca 4.600 Kč. Záleží přitom na tom, zda se jedná o pouzdro pro jednokřídlé či dvoukřídlé dveře.

Ostatní pomůcky bychom měli mít po ruce, neboť je využíváme i během ostatních prací při rekonstrukci či výstavbě bytu.

Video:

Autor Roman Beneš

Autor: Roman Beneš

Autor pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+


[Nahoru ↑]

Znáte nějaký lepší způsob? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.

Linkuj.cz!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář | Přihlásit k newsletteru

Čtěte také...

Posuvné dveře - co vše je potřeba vědět

Posuvné dveře - co vše je potřeba vědět

Pokud stojíte před koupí interiérových dveří, máte hned několik možností, jaký typ dveří vybrat – dveře prosklené, dveře plné, či dveře barevné? Na výběr máte z nepřeberného množství.

Rekonstrukce bytu? Vsaďte na kvalitní české interiérové dveře!

Rekonstrukce bytu? Vsaďte na kvalitní české interiérové dveře!

PR. Součástí každé pořádné rekonstrukce bytu je obměna interiérových dveří. Ať už chcete pořídit interiérové dveře levně nebo již máte jasnou představu, jak by vaše dveře měly vypadat, vždy je dobré myslet na to, zda se dveře budou hodit do nového interiéru.


Jak opravit vrzající dveře v domácnosti?

Jak opravit vrzající dveře v domácnosti?

Časté otevírání dveří při procházení mezi jednotlivými místnostmi může způsobit, že po nějaké době začnou nepříjemně vrzat. Drobné vrzání se časem může natolik zintenzivnit, že se stane skutečně otravnou záležitostí, která vás bude rušit v domácí pohodě. Opravit vrzající dveře ovšem není nijak složi…

TZ: Proč vyměnit staré vstupní dveře za plastové?

TZ: Proč vyměnit staré vstupní dveře za plastové?

Vchodové dveře jsou vizitkou každého domova. Pokud jste se rozhodli, že je čas na jejich výměnu, mohou pro vás být ideální volbou plastové dveře. V Česku se díky svým vlastnostem a cenové dostupnosti těší velké oblibě. A díky líbivému designu vám je bude závidět každý soused.
Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

karel

pátek, 3. únor 2017
14:13

Doporucuji firmu


Napsal: karel [Odpovědět]