Posuvné dveře - co vše je potřeba vědět

21. září 2015 | 15:49

Kdy sáhnout po posuvných dveřích?

Zdroj: solodoor.czZdroj: solodoor.cz

Pokud stojíte před koupí interiérových dveří, máte hned několik možností, jaký typ dveří vybrat – dveře prosklené, dveře plné, či dveře barevné? Na výběr máte z nepřeberného množství. Kritérium, které by vám mohlo pomoci je také to, jak dveře v prostoru otevírat. Vhodnou volbou mohou být dveře posuvné. Zvolit však systém posuvných dveří po stěně, nebo ve stěně? A jsou výhodou pro všechny typy interiéru? Čtěte dále a dozvíte se odpovědi na tyto a mnohé další otázky.

Výhody posuvných dveří?

V momentě, kdy ve svém bytě chcete ušetřit místo, posuvné dveře se jeví jako vhodnou volbou. Zatímco u běžných křídlových dveří musíme počítat s prostorem pro jejich otevírání a zavírání, u posuvných dveří tento fakt řešit nemusíme.

Další možnou výhodou posuvných dveří do zdi je také jejich bezbariérový přístup – dveře nepotřebují práh a jedním pohybem do strany jej snadno otevře dítě i starší člověk.

Zasouvání dveří pomůže také elegantně řešit atypické prostory bytu, můžou se tak stát i doplňkem, kterým v interiéru ladně vyniká.

Možnou nevýhodou je však to, že posuvné dveře nelze použít do všech typů místností – pokud zvolíme posuvné dveře na stěnu, musíme počítat s místem při zdi, kde se dveře zasouvají. Tento problém však lze elegantně vyřešit kusem nábytku, který lze umístit před dveře s drobným prostorem tak, ať dveřím nezavazí.

Jaký typ posuvných dveří zvolit?

Na současném trhu si můžete vybrat z velkého množství posuvných dveří, které se liší především v systému zajíždění.

Stavební pouzdraStavební pouzdra

Do zdi můžeme posouvat dveře jednokřídlé i dvoukřídlé, od sebe i na jednu stranu za sebe. Ovšem pokud se rozhodnete zvolit posuvné dveře se stavebním pouzdrem, je nutné počítat již při projektování.

Komerční sdělení

Autor Redakce

Autor: Redakce


[Nahoru ↑]

Znáte nějaký lepší způsob? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.

Linkuj.cz!

Hodnocení

1.6 hvězdiček / Hodnoceno: 5x


Přidat komentář | Přihlásit k newsletteru

Čtěte také...

Jak namontovat stavební pouzdro pro posuvné dveře?

Jak namontovat stavební pouzdro pro posuvné dveře?

Stavební pouzdra na dveře jsou velmi praktickým řešením, a to zejména do malých bytů, kde není dostatek místa na klasické otevírací dveře. Díky instalaci stavebního pouzdra se dveře jednoduše zasouvají do zdi. Šetří se tím prostor, dveře navíc vypadají velmi moderně a elegantně.

Rekonstrukce bytu? Vsaďte na kvalitní české interiérové dveře!

Rekonstrukce bytu? Vsaďte na kvalitní české interiérové dveře!

PR. Součástí každé pořádné rekonstrukce bytu je obměna interiérových dveří. Ať už chcete pořídit interiérové dveře levně nebo již máte jasnou představu, jak by vaše dveře měly vypadat, vždy je dobré myslet na to, zda se dveře budou hodit do nového interiéru.


Jak opravit vrzající dveře v domácnosti?

Jak opravit vrzající dveře v domácnosti?

Časté otevírání dveří při procházení mezi jednotlivými místnostmi může způsobit, že po nějaké době začnou nepříjemně vrzat. Drobné vrzání se časem může natolik zintenzivnit, že se stane skutečně otravnou záležitostí, která vás bude rušit v domácí pohodě. Opravit vrzající dveře ovšem není nijak složi…

TZ: Proč vyměnit staré vstupní dveře za plastové?

TZ: Proč vyměnit staré vstupní dveře za plastové?

Vchodové dveře jsou vizitkou každého domova. Pokud jste se rozhodli, že je čas na jejich výměnu, mohou pro vás být ideální volbou plastové dveře. V Česku se díky svým vlastnostem a cenové dostupnosti těší velké oblibě. A díky líbivému designu vám je bude závidět každý soused.
Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Kuba

neděle, 4. září 2016
23:06

Nasel jsem firmu


Napsal: Kuba [Odpovědět]

Alča124

neděle, 25. duben 2021
21:23

To vypadá dobře, do interiéru určitě super věc. Pokud jde třeba o vchodové dveře, tak tam je podle mě nejlepší volit klasiku s bezpečnostním zámkem. Ten vám nainstaluje každý šikovný zámečník. :)


Napsal: Alča124 [Odpovědět]

Helca

úterý, 14. září 2021
23:00

Ahoj, my doma posuvné dveře máme a musím říct, že jsem s nimi maximálně spokojená! Kdybych si byt zařizovala sama, asi by mě posuvné dveře vůbec nenapadly, ale naštěstí se o náš interiér starala tato firma:


Napsal: Helca [Odpovědět]

Kamilka Cizkova

úterý, 15. březen 2022
20:10

Teda, teď musím uznat, že jste mě přemluvili! Manžel mě do posuvných dveří přemlouvá už strašně dlouho, ale já je nechtěla, protože mi to přijde zbytečné, ale jak si o nich čtu, docela bych je chtěla! :D Dokonce už jsem je tajně začala vybírat a nejvíc mě zatím zaujal tento e-shop:


Napsal: Kamilka Cizkova [Odpovědět]