Jak na montáž infrasauny do bytu?

6. červen 2014 | 13:03

Infrasauny jsou v poslední době mimořádně oblíbeným doplňkem do domácností. Milovníci saunování na ně nedají dopustit. Stále častěji nahrazují klasické finské sauny. A to mimo jiné z toho důvodu, že u nich není zapotřebí tak složité montáže.

Reklama
Jak na montáž infrasauny do bytu?Jak na montáž infrasauny do bytu?

 

 

Co je infrasauna?

Infrasauna, někdy také zvaná jako infra kabina, je zařízením, které je alternativou k běžné finské sauně. Rozdíl oproti ní spočívá v tom, že využívá infračervených paprsků. Zatímco v normální sauně je ohříván vzduch a teprve od něj dochází k zahřátí těla, v případě infrasauny se rovnou zahřívají tělesné tkáně, a to až do hloubky více než 4 centimetrů.

Infrasauna je mnohem účinnější. Uvádí se, že při pobytu dochází až k trojnásobně intenzivnějšímu pocení nežli ve finské sauně. Pro mnohé z vás, kteří ji už vyzkoušeli, je příjemné také to, že v ní není takové vedro. Ve finské sauně je teplota přesahující 100 stupňů Celsia, zatímco u infrasauny je vnitřní teplota jen kolem 50 stupňů. Člověk se tak v ní cítí pohodlněji.

Kam umístit infrasaunu?

Výhodou infrasauny je fakt, že ji lze umístit prakticky kamkoliv do bytu. Nemusí se tak nutně jednat o koupelnu či dokonce samostatnou místnost. Klidně ji můžete umístit na chodbu, do ložnice atd.

Je pouze zapotřebí, aby byl prostor na saunu dostatečně velký. Počítejte s místem navíc. V případě, že je kupříkladu infrasauna vysoká 2 metry, je nutné připočítat ještě alespoň 40 centimetrů navíc.

V okolí zařízení je pak vhodné mít minimálně půl metru místa navíc, aby se kolem ní dalo procházet či dělat případnou údržbu a opravy.

Platí také, že by měla být umístěna do 2 – 3 metrů od elektrické zásuvky.

Postup montáže infrasauny

Infrasaunu pořídíte v obchodě. Jde vlastně o jakousi skládačku. Po vybalení si tak zařízení můžete jednoduše a rychle sestavit sami, bez pomoci odborníků. I to je jedna z velkých výhod infrasaun.

Zvolte si místo, kde infrasauna bude stát.

Na podlahu položte podkladovou desku.

Do vodících lišt podkladu nasaďte stěny. Pro snadnější práci je dobré mít k dispozici pomocníka, který bude stěny během usazování a montování přidržovat.

Ve chvíli, kdy máte nasazeny stěny infrasauny, nasaďte její dveře.

Na závěr základní konstrukce pak navrch umístěte stříšku zařízení.

Aby jednotlivé díly pevně držely a byly stabilní, dobře je sešroubujte, a to postupně dle výše uvedeného pořadí.

Uvnitř infrasauny pak namontujte dle návodu, který je součástí každého balení, lišty na lavičky.

Úplně nakonec pak na zadní část sauny připevněte rám s mřížkou a řídící jednotku s transformátorem.

Nyní už stačí vaši infrasaunu zapojit do zásuvky a můžete si začít užívat.

Co je potřeba

  • AKU šroubovák
  • Infrasaunu – skládačka

Jak dlouho to potrvá?

Budete-li na práci minimálně dva, pak vám sestavení infrasauny zabere maximálně 1 hodinu, spíše však ještě méně času. Jde opravdu o velmi jednoduchou záležitost, kterou bez problémů zvládnete i tehdy, nepatříte-li zrovna mezi vyhlášené kutily.

Jaké budou náklady?

Nejlevnější infrasauny se dají pořídit již v ceně kolem 20.000 Kč. Luxusnější zařízení o větších rozměrech však také mohou vyjít klidně přes 50.000 Kč. Cenové rozpětí nabídek infrasaun je tak poměrně velké.

Autor Roman Beneš

Autor: Roman Beneš

Autor pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+


[Nahoru ↑]

Znáte nějaký lepší způsob? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.

Linkuj.cz!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář | Přihlásit k newsletteru

Čtěte také...

Rekonstrukce bytu? Vsaďte na kvalitní české interiérové dveře!

Rekonstrukce bytu? Vsaďte na kvalitní české interiérové dveře!

PR. Součástí každé pořádné rekonstrukce bytu je obměna interiérových dveří. Ať už chcete pořídit interiérové dveře levně nebo již máte jasnou představu, jak by vaše dveře měly vypadat, vždy je dobré myslet na to, zda se dveře budou hodit do nového interiéru.

Jak se provádí montáž umyvadla?

Jak se provádí montáž umyvadla?

Montáž umyvadla je nedílnou součástí většiny zařizování a rekonstrukcí koupelen. Důležitou roli hraje nejen samotná instalace, ale také nalezení vhodného místa, kam umyvadlo v místnosti upevníte. V následujícím článku si nastíníme, jak se běžně montáž umyvadel provádí.


Jak na montáž rozetového kování? + video

Jak na montáž rozetového kování? + video

Rozetové kování je systémem, kdy je klika dveří oddělena od zámku. Oproti klasickému kování má tak dvě části. Jde o pěkný estetický prvek. Navíc jde rozetové kování a kliky pořídit v mnoha variantách a tvarech. Oblíbené jsou zejména hranaté rozety, stejně příjemně však působí i kulaté rozety. Třetím…

Jak provést montáž sádrokartonu na strop? Realizace sádrokartonového podhledu

Jak provést montáž sádrokartonu na strop? Realizace sádrokartonového podhledu

Montáž sádrokartonu na strop má několik specifik. Při nedodržení správného postupu může dojít k tomu, že vzniklé dílo nebude dostatečně kvalitní, a to z technologického i estetického hlediska.
Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

emickarych

pondělí, 30. srpen 2021
17:32

Zdravíčko, mohla bych se vás, prosím zeptat, jaké matrace doma používáte? Já jsem zjistila, že máme doma dva proležené ďulky a chtěla bych proto pro mě a manžela pořídit něco nového. Nechceme žádné dva metry široké. Každý by měl mít jednu svoji. Už nejsme nejmladší.. Slyšela jsem jenom o