7 tipů jak zabezpečit dům nebo byt před dovolenou

17. červen 2014 | 10:57

Před odjezdem na dovolenou nezapomeňte řádné zabezpečit svůj majetek. Byt nebo rodinný dům musí být zajištěn proti případným zlodějům. Ti rádi využívají situací, kdy jsou majitelé nemovitostí na několik týdnů mimo domov. Mají pak volné pole působnosti. Při nedostatečném zabezpečení bytu či domu jim hodně usnadníte jejich práci. V dnešním článku uvedu alespoň několik zásad a způsobů, jak vaši nemovitost zajistit proti zlodějům.

Reklama
7 tipů jak zabezpečit dům nebo byt před dovolenou7 tipů jak zabezpečit dům nebo byt před dovolenou

Prevence proti vykradení

Váš byt nebo dům se kdykoliv může stát cílem zlodějů. Zejména v létě, kdy trávíte dovolenou v zahraniční nebo třeba na venkově, je kvalitní zabezpečení zcela nezbytné. Důležitá je především dobrá prevence. Následující rady jsou v lecčems dosti podobné tomu, když se chystáte zazimovat chatu.

Reklama

1. Nesdělujte, že odjíždíte pryč

Nikdy není dobré se širokému okolí svěřovat, že jedete na nějakou dobu pryč. Nevíte, ke komu se tato informace dostane. Stejně tak doporučuji nezmiňovat váš úmysl odjet na dovolenou někde na sociálních sítích.

2. Požádejte sousedy o kontrolu

Byt nebo dům, který na čas opustíte, by měl někdo alespoň občas zkontrolovat, zda je vše v pořádku. O to můžete požádat například své sousedy, kterým důvěřujete. Stejně tak lze oslovit i někoho z rodiny. Výhodou kontroly ze strany sousedů je to, že mají váš dům neustále na dohled a poznají, když se zde děje něco podivného.

3. Zařiďte si vybírání poštovní schránky

Mnozí majitelé zapomínají na to, že během těch pár dnů, co budou pryč, jim určitě přijde nějaká pošta. Zloději mnohdy tipují byty k vykradení právě podle poštovních schránek. Jsou-li totiž plné dopisů a reklamních letáků, je nasnadě, že majitelé už nějaký čas nejsou doma a mohou tak jít na věc. Poproste opět své sousedy, zda vám nemohou poštu vybrat a uschovat ji u sebe do vašeho příjezdu.

Postupy zabezpečení

4. Uzamčení dveří

Před odjezdem se ubezpečte, že jste zavřeli a zamkli všechny dveře, okna a další přístupové body do nemovitosti. Pokud jste to ještě neudělali, pak na vstupní dveře nainstalujte kvalitní zámek. Samotné dveře pak doporučuji zvolit z vyšší bezpečnostní třídy.

V zásadě se odlišují 4 bezpečnostní třídy. Za kvalitní a těžko překonatelné jsou považovány dveře 3. a 4. třídy. Jejich překonání, pokud jsou opatřeny kvalitní zámkem a kováním, je s obyčejnými pomůckami, které vykradači bytů používají, velmi těžké, ba dokonce nemožné. K tomu, aby se člověk bez klíčů dostal skrz takovéto dveře do bytu, by musel mít skutečně špičkové nářadí, které používají hasiči při svých zásazích.

5. Instalace nových bezpečnostních dveří

Pokud se rozhodnete před dovolenou pro montáž nových bezpečnostních dveří, pak zvolte osvědčenou firmu, která ji provede. Je lepší volit takovou, která má své vlastní zaměstnance a nenajímá si externí pracovníky, jimž nelze tolik důvěřovat.

Zajímejte se také o všechny zabezpečovací prvky dveří, jejich systém. Pokud si s výběrem nevíte rady, pak jej konzultujte s odborníky z dané firmy.

6. Uzavření oken

Dejte pozor také na to, zda jsou dobře uzavřena všechna okna. Rozhodně není dobré nechávat je pootevřená kvůli větrání. Samozřejmě to není nezbytné, pokud bydlíte například v šestém patře panelového domu. I tak ale není dobré nechávat okno otevřené, a to kvůli případným dešťům a jiným klimatickým jevům.

7. Použití dalších bezpečnostních prvků

Kromě dobrého zajištění vchodů a oken je určitě praktické použít také další bezpečnostní prvky. Může se jednat o tyto:

  • Alarmy a kamerové systémy – napojené na bezpečnostní službu. V případě, že se do objektu dostane někdo cizí, je ihned upozorněna a vyšle na místo hlídku, která nemovitost zkontroluje.
  • Automatické osvětlení – v danou hodinu se v domácnosti rozsvítí světla. Vytvoří se tak dojem, že objekt není prázdný. I tato relativní maličkost může zloděje dokonale odradit.

Zabezpečení domu nebo bytu rozhodně nepodceňujte. Minimalizujete tak riziko, že se vrátíte z dovolené a najdete objekt zcela vyrabovaný.

Autor Roman Beneš

Autor: Roman Beneš

Autor pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+


[Nahoru ↑]

Znáte nějaký lepší způsob? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.

Linkuj.cz!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat komentář | Přihlásit k newsletteru

Čtěte také...

Jak zabezpečit jízdní kolo proti krádeži? 6 tipů na ochranu kola proti krádeži

Jak zabezpečit jízdní kolo proti krádeži? 6 tipů na ochranu kola proti krádeži

V posledních letech se značně rozrostla síť cyklistických stezek a tras. Češi tak stále častěji vyrážejí do města i do přírody na kolech. To sebou ovšem přináší také zvýšený počet krádeží. Zloději využívají nedostatečného zabezpečení kol. Jízdní kola přitom mají hodnotu i několika desítek tisíc a li…

Stojánky na vánoční stromečky: Tradiční nebo moderní?

Stojánky na vánoční stromečky: Tradiční nebo moderní?

S blížícím se příchodem Vánoc byste si měli najít chvilku času na to, abyste zkontrolovali výzdobu a veškeré potřeby a doplňky, které během svátků použijete. Jednou z důležitých součástí výbavy je stojan na vánoční stromeček. Pokud se chystáte na jeho nákup, pak vás jistě zajímá, jaké jsou při jeho …


Jak vydláždit cestu před domem?

Jak vydláždit cestu před domem?

Před vstupem do domu je vhodné mít dobře upravenou cestu, díky níž se domů dostanete bez toho, abyste se museli brodit bahnem a blátem ve chvíli, kdy venku panuje slota. Jednou z možností je vydláždění cesty, kdy povrch bude tvořit kameny.

Jak na kontrolu střechy před zimou?

Jak na kontrolu střechy před zimou?

V zimě dostávají domy, a zvláště střechy, často pořádně zabrat. Jak připravíte na zimní měsíce svou střechu, aby přestála období mrazů, sněhu a silných vichrů bez úhony? Pokud vaše střecha odolala letním bouřkám a krupobití, čeká ji ještě nejnáročnější část roku – podzimní deště a následná zima. Při…
Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Marcia

pondělí, 27. květen 2019
22:42

This is true for investment advice as effectively.


Latrice

pondělí, 27. květen 2019
23:14

All types of investments include certain risks.


Buck

středa, 29. květen 2019
06:39

A financial advisor is your planning partner.


Napsal: Buck [Odpovědět]

Markus

čtvrtek, 30. květen 2019
01:03

Think about investments that provide quick annuities.


Earlene

pátek, 7. červen 2019
08:14

That is true for investment recommendation as properly.


Pavel

čtvrtek, 28. únor 2019
05:30

Bez bezpečnostního systému a pořádného plotu to už dneska nejde. Obojí jsem se rozhodl pořídit právě poté, co můj dům navštívili zloději když jsem byl na dovolené. Vrátit se z dovolené a zjistit, že mi doma nezbylo nic, co mělo nějakou hodnotu nebylo zrovna dvakrát příjemné.


Napsal: Pavel [Odpovědět]

Ivana

pátek, 7. červenec 2017
18:58

Pěkný článek, my máme doma nainstalovaný bezpečnostní systém, takže i když jsme na dovolené, tak můžeme být v klidu. Dá se ovládat v podstatě odkudkoli a při jakékoli podezřelé aktivitě nás upozorní a my tak snadno můžeme zavolat pomoc. Při výběru doporučuji přihlédnout k tomuto návodu -https://www.bezpecnydum.cz/bezpecnydum/2-Poradna/7-Vyber-a-druhy-alarmu :)


Napsal: Ivana [Odpovědět]

Procházka

neděle, 24. březen 2019
03:46

Nám se tedy ještě nikdy nestalo, že by nás vykradli, když jsme byli na dovolené. Našim sousedům ale ano... To nás donutilo k tomu, abychom si taky pořídili domů bezpečnostní systém. Neradi bychom, aby se nám stalo něco podobného. Třeba letos se chystáme na dva týdny do Chorvatska a na tak dlouhou dobu určitě bude dobré mít dům zabezpečený.


Miloš

neděle, 24. březen 2019
22:54

Já si myslím, že celkem dobré rady. Také bych měl ale jeden tip. Mně se v minulosti jako způsob ochrany pozemku před zloději velmi osvědčily fotopasti. Podle mého se jedná o výbornou levnější alternativu kamerového systému. Sám mám dvě na zahradě a už se mi díky nim jednou zloděje podařilo dopadnout.


Ivana

sobota, 4. listopad 2017
15:04

Pěkný článek, my máme doma nainstalovaný bezpečnostní systém, takže i když jsme na dovolené, tak můžeme být v klidu. Dá se ovládat v podstatě odkudkoli a při jakékoli podezřelé aktivitě nás upozorní a my tak snadno můžeme zavolat pomoc. Při výběru doporučuji přihlédnout k tomuto návodu - https://www.bezpecnydum.cz/bezpecnydum/2-Poradna/7-Vyber-a-druhy-alarmu


Napsal: Ivana [Odpovědět]

Christian

sobota, 30. březen 2019
04:48

Incredible points. Outstanding arguments. Keep up the great effort.


David

neděle, 31. březen 2019
09:03

Já se teda zase musím přimluvit za to automatické osvětlení. Jak píšete, je to maličkost, ale často to dokáže zloděje odradit. Když jsme si domů pořizovali nová bytová svítidla, tak jsem právě kvůli případným zlodějům chtěl, aby šla ovládat buď časovačem nebo na dálkové ovládání.


Napsal: David [Odpovědět]

Ivo

neděle, 27. květen 2018
23:12

Podle mě stojí za zmínku také domácí trezory. Sice nezabezpečí dům jako takový, ale jsou dobrou pojistkou, když všechno ostatní selže.


Napsal: Ivo [Odpovědět]

Ruby

čtvrtek, 4. duben 2019
11:12

Why people still use to read news papers when in this technological
globe everything is accessible on web?


Napsal: Ruby [Odpovědět]

Suzanna

pátek, 5. duben 2019
02:36

Greetings! Very helpful advice in this particular post! It's the little changes
which will make the most significant changes. Many thanks for sharing!


Nereida

pátek, 5. duben 2019
21:46

Thank you for every other informative web site. The place else may I am getting that type of information written in such a perfect way?

I have a challenge that I'm just now working on, and I have been at the glance out for such information.


Melva

sobota, 6. duben 2019
07:26

No matter if some one searches for his required thing, therefore he/she
wants to be available that in detail, thus that thing is maintained over here.


Napsal: Melva [Odpovědět]

Raymon

pondělí, 8. duben 2019
16:39

I loved as much as you will receive carried out right
here. The sketch is tasteful, your authored subject matter stylish.
nonetheless, you command get bought an edginess over that you wish be delivering the following.

unwell unquestionably come further formerly again since exactly the same nearly very often inside case you shield this hike.


Salvatore

pondělí, 8. duben 2019
20:05

Hello excellent website! Does running a blog like this take
a lot of work? I've no knowledge of computer programming however I was
hoping to start my own blog in the near future. Anyways, should
you have any ideas or tips for new blog owners please share.
I know this is off topic but I just wanted to ask. Thanks!


Lien

čtvrtek, 2. květen 2019
10:56

I've learn a few good stuff here. Definitely price bookmarking for revisiting.

I wonder how so much attempt you place to create
the sort of magnificent informative web site.


Napsal: Lien [Odpovědět]

Chloe

pondělí, 6. květen 2019
02:53

What's up, this weekend is good for me, since this
point in time i am reading this impressive informative paragraph here at my house.


Napsal: Chloe [Odpovědět]

Terri

sobota, 11. květen 2019
03:34

Great post. I will be dealing with many of these issues as well..


Napsal: Terri [Odpovědět]

Lucio

neděle, 12. květen 2019
19:47

I’m not that much of a internet reader to be honest but your blogs really nice, keep it up!
I'll go ahead and bookmark your website to come back down the road.

All the best


Napsal: Lucio [Odpovědět]

Gita

úterý, 14. květen 2019
02:22

I've been surfing online more than 3 hours today, yet I never found
any interesting article like yours. It is pretty worth enough
for me. In my view, if all site owners and bloggers made good content as you did,
the web will be a lot more useful than ever before.


Napsal: Gita [Odpovědět]

Lilla

pátek, 17. květen 2019
01:51

Hi my loved one! I wish to say that this article is amazing, great written and include approximately all vital infos.
I'd like to see extra posts like this .


Napsal: Lilla [Odpovědět]

Rueben

pátek, 24. květen 2019
00:20

And this is an investment threat value taking.