Roman Beneš

Poslední přihlášení: 10. září 2018

Autor pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Poslední články autora

Jak oživit starý obývák a nepřijít přitom o moc peněz

Jak oživit starý obývák a nepřijít přitom o moc peněz

Stydíte se pozvat domů návštěvu, protože váš nábytek s vámi prožil pěkných pár let a je na něm na první pohled vidět, že to nejlepší má už za sebou?

Jak vybrat komínovou hlavici?

Jak vybrat komínovou hlavici?

Praktickou součástí komínů rodinných domů, chat, chalup i bytových domů jsou již po staletí komínové hlavice. Kromě toho, že mají chránit komínové průduchy před klimatickými jevy, tedy zejména deštěm, sněhem a větrem, lze je doporučit i z dalších důvodů.

Bezproblémové fungování bazénu si žádá kvalitní zazimování

Bezproblémové fungování bazénu si žádá kvalitní zazimování

Pro to, aby váš bazén bez potíží fungoval i v následujícím roce, je důležité správné zabezpečení na zimní období. Jak zazimovat bazén? Zazimování bazénu je vhodné realizovat ve chvíli, kdy klesne teplota bazénové vody pod 10 °C.

Proč čistit studnu? Postup, jak na to

Proč čistit studnu? Postup, jak na to

Praktickým řešením, jak ušetřit za provoz domácnosti, je využívání vlastní studny jako zdroje pitné a užitkové vody. V momentě, kdy můžete používat studnu u domu, nejste odkázáni na centrální přísun, voda vás tak prakticky nic nestojí. Abyste ji však mohli bez problémů používat, je nutné studnu prav…

Jak a proč provádět vápnění zahrady?

Jak a proč provádět vápnění zahrady?

Důležitou složkou v zemině je vápník. Pokud chcete, aby na vaší zahrádce vzkvétaly rostliny a dařilo se vám pěstovat zeleninu v záhonech, je zapotřebí si krom jiného hlídat právě jeho hladinu.

Jak připravit motorku na sezonu?

Jak připravit motorku na sezonu?

Motorkáři už se nemohou dočkat na teplejší počasí, které jim umožní konečně osedlat své stroje a vyrazit na první jarní jízdy. Před tím, než ale vyjedete na silnici, je bezpodmínečně nutné provést servis motorky a zkontrolovat tak, zda je v pořádku. Na co vše se zaměřit? Dozvíte se v tomto článku.


Komentáře autora

3 způsoby jak odstranit červotoče ze dřeva

[22.4.2014 16:11]
to Josef Ř.: Dobrý den, zkuste to v poměru 10:1, v každém spíše větší množství octa. --------------------------------- Zpráva byla upravena 22.04.2014 ve 16:23:22

Povinnost přezutí na zimní pneu: Kdy přezout zimní gumy?

[13.3.2014 09:07]
to Hubert B.: Máte pravdu, že je letos opravdu teplo. Ale zvažte, zda často nejezdíte po ránu, kdy jsou přeci jen teploty ještě mnohdy kolem nuly či po nulou. Pakliže jezdíte spíše přes den, už bych se osobně na přezutí pomalu chystal.

Jak naladit Déčko (ČT:D) a Čt Art?

[12.3.2014 11:37]
to Marcela: Dobrý den. Záleží na tom, jakým způsobem přijímáte televizní programy, zda přes satelit, anténu nebo kabelovku. Pokud vám nepomůže výše uvedený postup, doporučuji si důkladně pročíst návod na webu ČT. Nejdete ho Zde.

Kdy provést stříhání ovocných stromů?

[22.10.2013 11:05]
to DAVID VAŠEK: Nejlepším obdobím pro střihání je čas od konce května do začátku června. --------------------------------- Zpráva byla upravena 22.10.2013 ve 14:50:33

Jak opravit děravý okap?

[18.6.2013 15:50]
Děkujeme za inspiraci.

Jak ostříhat ovocný strom?

[21.5.2013 13:20]
Kdy řezat ovocné stromy, se dozvíte ZDE