Jak zpevnit travnatou plochu

10. červenec 2017 | 10:16 Reklama
Díky zatravňovacím tvárnicím získáte snadno příjezdovou cestu nebo parkovací místoDíky zatravňovacím tvárnicím získáte snadno příjezdovou cestu nebo parkovací místo

Zpevnit travnatou plochu je možné hned několika způsoby. Použít můžete například zatravňovací dlaždice či zpevňovací sítě.

Co je to zatravňovací dlaždice

Zatravňovací dlaždice lze pořídit v plastové či betonové variantě. Nezakrývají celou plochu, ale prorůstá jimi trávník. Snadno s nimi zpevníte příjezdovou cestu, parkovací plochu nebo vytvoříte schody ve svahu. Plastové zatravňovací dlaždice jsou vyráběny z lehkého polyetylenu, vyznačují se UV ochranou a velkou životností. Výhodou je rychlá pokládka, velmi nízká hmotnost a snadná manipulace. Tato dlažba zabrání nadměrnému vysychání trávníku, působí jako ochrana proti erozi svažitých ploch. Vybrat si můžete plastové rastry nebo panely se zámkem.

Vlastnosti zatravňovací dlažby

Betonové zatravňovací dlaždice patří mezi nejoblíbenější materiál na zpevnění cest v zahradě. Jsou cenově dostupné a mají vysokou nosnost. V betonových tvárnicích vám díky vsakování bude růst méně bohatý trávník než v dlaždicích z plastu. Ty jsou velmi tenké a snadno splynou s prostředím a navíc nevsakují vodu.

Kdy zatravňovací dlaždice použít

Těžké dlaždice z betonu se používají na velmi namáhané plochy, například příjezdové či parkovací plochy u domu nebo místa pro zahradní nábytek či gril. K vydláždění příjezdové cesty u domku pro běžné použití lze využít plastovou zatravňovací dlažbu. Tento typ dlažby lze položit i do nerovného terénu.

Zpevňující síť

Pro zpevnění travnatých ploch v zahradě poslouží dobře také zpevňující síť. Jedná se o plně syntetický materiál, kterým snadno vyztužíte jakýkoliv typ povrchu, ať už jde o příjezdovou cestu či odstavnou plochu pro vozy.

Vlastnosti zpevňující sítě

Zpevňující síť je velice lehce tvarovatelná a práce s ní je naprosto snadná. Upravit ji do požadovaného rozměru není žádný problém. Díky zelené barvě s příměsí hnědé má velice přirozený vzhled a snadno zapadne do okolí. Síť je odolná vůči UV záření, ale i vůči hnilobě a působení mikroorganismů. Při styku se solí a chemikáliemi nereaguje.

Kdy použít zpevňující síť?

Potřebujete vytvořit na trávě parkovací plochu snadno a rychle, bez námahy? Pak je ideální zpevňující síť, která nevyžaduje žádnou složitou manipulaci. Při její pokládce nemusíte řešit stavební povolení a další administrativu. Síť jednoduše upevníte pomocí kotev, vy získáte okamžitě zpevněnou travnatou plochu pro okamžité použití. Hodí se na příjezdové cesty, parkoviště v zahradě a okolo domu.

[Nahoru ↑]

Znáte nějaký lepší způsob? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.

Linkuj.cz!

Hodnocení

2 hvězdiček / Hodnoceno: 8x


Přidat komentář | Přihlásit k newsletteru

Čtěte také...

Jak zpevnit svah betonovými tvárnicemi: Pokládka svahovek

Jak zpevnit svah betonovými tvárnicemi: Pokládka svahovek

Máte členitou zahradu a nevíte si rady s tím, jak zpevnit svah tak, aby se na něm daly pěstovat rostliny a nehrozilo, že vlivem nepříznivého počasí dojde k jeho postupnému zhroucení? Využijte k tomu betonové tvárnice, takzvané svahovky.

Jak na zakládání trávníku?

Jak na zakládání trávníku?

Pokud v zimě trávník utrpěl natolik, že se již nedá opravit, je potřeba jej celý znovu založit. V dnešním článku se dozvíte, jak na to.


Jak opravit korozi na autě? 8 kroků ke karoserii bez rezu!

Jak opravit korozi na autě? 8 kroků ke karoserii bez rezu!

U některých typů aut, zejména těch starších, se jako majitelé musíte vypořádat se rzí, která se na vozidle objeví v důsledku vlivu klimatických jevů. Místa, která jsou zasažena korozí, lze poměrně jednoduše opravit. Je však potřeba uvést, že opravené místo nevydrží příliš dlouho, po čase bude nutné …

Jak opravit poškrábaný lak auta?

Jak opravit poškrábaný lak auta?

Možná někdo přejel mincí lak na vašem autě, nebo jste jen špatně parkovali a lak na autě nechtěně poškrábali větví přilehlého stromu. Ať je tomu jakkoliv, nabízí se řešení, jak se nevzhledných oděrek na vašem autě jednoduše a rychle zbavit.
Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Valounek

středa, 14. červenec 2021
10:07

My jsme to taky řešili, hlavně kvůli sousedovic psovi. Máme bohužel zahradu nad úrovní sousedova pozemku, neptejte se mě proč, sama se v tom nevyznám. Což znamená, že když se pes pustí do hrabání, sesouvá se plot a trávník na sousedův pozemek. Nakonec to za nás vyřešili podhrabové desky, které manžel donutil souseda koupit, protože to je jeho problém. Další řešení ale už bylo fakt jít na katastr a stavební úřad a řešit to nějakou oficiální cestou. ://


Napsal: Valounek [Odpovědět]

Michal Jonáš

neděle, 19. září 2021
17:14

My jsme to doma vyřešili tak, že jsem to udusal pneumatickou žábou. Napojil jsem ji na šroubový kompresor, párkrát poskákal a bylo po problému. :) A předtím ještě teda zatravňováky, protože se do budoucna počítá s tím, že tam povedou "koleji" ke garáži. :)


Napsal: Michal Jonáš [Odpovědět]

Bara

pondělí, 6. červen 2022
08:18

Dobrý den, přečetla jsem si Vámi napsaný zajímavý článek. Přesně takový máme problém na naší zahradě. Potřebovali bychom upevnit trávník. Chtěli bychom použít k tomu dlažbu. Na netu jsme našli na těchto webových stránkách


Napsal: Bara [Odpovědět]

Petra

pondělí, 6. červen 2022
08:36

Dobrý den, přečetla jsem si Vámi napsaný zajímavý článek. Přesně takový problém se nám vyskytnul na naší zahradě ,potřeba zpevnění trávníku. Na stránkách


Napsal: Petra [Odpovědět]

Madla

čtvrtek, 4. srpen 2022
10:55

Dobrý den, takový problém jsme měly, že potřebovaly zpevnit travnatou plochu na naší zahradě. Vyřešili jsme to tak, koupili jsme tady dlažbu. Přeji pohodový den.


Napsal: Madla [Odpovědět]