Jak ušetřit díky plastové nádrži na dešťovou vodu

3. prosinec 2019 | 16:36

Pořízením plastové nádrže na dešťovou vodu nejen že ušetříte, ale také efektivně využijete nasbíranou vodu k dalším účelům. Využití najde na zahradě při zalévání záhonů, při úklidu či při praní prádla. Pojďme se tedy společně podívat na to, jak lze nádrž na dešťovku vybrat a jak díky ní ulevit své peněžence.

Reklama
Jak ušetřit díky plastové nádrži na dešťovou voduJak ušetřit díky plastové nádrži na dešťovou vodu

Druhy nádrží na dešťovou vodu

Na trhu je dostupných opravdu mnoho různých druhů nádrží na vodu. Vybrat tu pravou byste měli na základě velikosti pozemku, průměrných srážek v dané oblasti a výšce podzemní vody. Zejména pokud je podzemní voda vysoko, měli byste vsadit na plastové nádrže s dvojitým pláštěm. Dobrým řešením je i nádrž na dešťovou vodu obetonovat tak, aby nedošlo v důsledku vysoké vody k jejímu úplnému vyvrácení. Chcete-li využívat nádrže na hůře dostupných místech, doporučujeme pořízení variabilní plastové nádrže na voduVariotank. Tu je možné upravovat dle požadavků pozemku a její instalaci zvládnete sami bez pomoci odborníka. Vybrat si však můžeme i z mnoha variant nadzemních nádrží, které představují snadno dostupnou možnost využití užitkové vody.

Dotační program dešťovka

Dotační program dešťovka představuje úporné řešení pro všechny, kteří o plastové nádrže na dešťovou vodu mají zájem a rádi by ulevili své peněžence. V dotační programu totiž stát rozděluje až 340 milionů korun. Využít ji mohou všichni vlastníci obytných a rekreačních domů, které jsou určeny k trvalému bydlení. Díky dotaci Dešťovka můžete ušetřit až 50 % z celkových nákladů na pořízení plastové nádrže na dešťovou vodu. Čerpat můžete rovnou ze tří programů. Prvním z nich je využívání vody pro zálivku zahrady, druhým využívání vody pro zálivku zahrady a splachování WC a třetím je využívání vody pro zálivku zahrady a přečištěné vody v domácnosti. Více informací k uvedenému dotačnímu  programu dešťovka najdete zde.

Autor Roman Beneš

Autor: Roman Beneš

Autor pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+


[Nahoru ↑]

Znáte nějaký lepší způsob? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.

Linkuj.cz!

Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat komentář | Přihlásit k newsletteru

Čtěte také...

Jak vybrat nádrž na dešťovou vodu

Jak vybrat nádrž na dešťovou vodu

Dešťová voda může pomoci ušetřit více než polovinu výdajů za vodu. Je důležité vybrat si vhodnou nádrž na vodu.

TZ: Proč vyměnit staré vstupní dveře za plastové?

TZ: Proč vyměnit staré vstupní dveře za plastové?

Vchodové dveře jsou vizitkou každého domova. Pokud jste se rozhodli, že je čas na jejich výměnu, mohou pro vás být ideální volbou plastové dveře. V Česku se díky svým vlastnostem a cenové dostupnosti těší velké oblibě. A díky líbivému designu vám je bude závidět každý soused.


Jak ušetřit za elektřinu? 5 tipů, jak snížit spotřebu elektřiny

Jak ušetřit za elektřinu? 5 tipů, jak snížit spotřebu elektřiny

Letošní rok je ve znamení zlevnění cen elektřiny. I přesto, že se v průměru sníží cena elektřiny asi o 8 procent, je dobré vědět, jak se dá snížit spotřeba. V domácnosti jistě využíváte mnoho spotřebičů, které jsou energeticky náročné. Přinášíme vám pět tipů, jak snížit spotřebu elektřiny a tím páde…

TZ: Díky šikovnému nářadí lze snadno provádět i náročnější renovace

TZ: Díky šikovnému nářadí lze snadno provádět i náročnější renovace

Šikovní kutilové si drobné úpravy, ale i složitější renovace rádi udělají doma sami. K tomu je však samozřejmě potřeba profesionálního nářadí, díky kterému lze renovaci jednoduše zvládnout svépomocí. Všechny tyto nástroje i rady, jak s nimi zacházet nebo jak celou rekonstrukci pojmout, můžete získat…
Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Honzys

čtvrtek, 11. únor 2021
12:19

Mně použití plastové nádrže na dešťovou vodu poradil dlouholetý kamarád, který si jí pořídil na chalupu a musel jsem mu dát za pravdu, protože se to opravdu významně projevilo na měsíčních fakturacích za vodné a stočné :-) Navíc jsme nádrž sehnali za skvělý peníz od jednoho pána přes inzerát z webových stránek


Napsal: Honzys [Odpovědět]

Ivan

čtvrtek, 13. květen 2021
02:25

Je to pravda. Tohle není první článek, který se tomu věnuje. Dříve jsem o tom četl na


Napsal: Ivan [Odpovědět]

Pantáta Bezrouška

pondělí, 26. červenec 2021
19:40

Ty kubíkovky jsou na tohle fakt super. :) Za flašku slivovice jsem dostal od zaměstnance firmy dvě. Ještě jsem k nim od


Napsal: Pantáta Bezrouška [Odpovědět]

Dagmar

pondělí, 25. říjen 2021
13:27

Já se bohužel obávám, že naše rodina bude muset celkem razantně utáhnout opasky hlavně v oblasti elektrické energii vzhledem k plánovanému a především vysokému zvyšování cen na trhu. Jsme na to ale připraveni a navíc nejsme žádné fajnovky :-) Já jsem si teď třeba koupila z online tržiště s oblečením onlinesekac.cz krásný pletený svetřík, ve kterém určitě neumrznu ani bez zapnutého topení.


Napsal: Dagmar [Odpovědět]

Darin

neděle, 23. leden 2022
20:56

O plastové nádrži na dešťovou vodu jsme s manželkou přemýšleli již vloni na jaře, ale bohužel jsme v té době oba dva přišli o práci, takže na to nezbyly úplně finance. Nyní je však situace jiná, oba dva jsme začali pracovat pro pekárnu Náš chléb, kde jsme mimochodem velice spokojeni, a letos už nám na zahradu nádrž určitě přistane :-)


Napsal: Darin [Odpovědět]

Kamilka Cizkova

úterý, 22. březen 2022
19:43

Ahoj, tu i máme také a musím říct, že je to naprosto super! :-) Opravdu tím dost ušetříme za vodu, protože z toho zvládneme zalít celou zahradu alespoň 2x. Takže na jaro/podzim perfektní. v létě nám to bohužel většinou nestačí, ale stejně je příjemné, že něco ušetříme. Ještě bych si přála něco podobného na cesty. S přítelem chodíme často na tůry a hodilo by se mít trošku nasbírané vody, třeba na umytí rukou. Teď jsme si koupili super pytel na vodu odsud:


Napsal: Kamilka Cizkova [Odpovědět]

Piny

čtvrtek, 23. červen 2022
08:00

Tyhle nádrže jsou hodně fajn. Jen to chce, aby byla kvalitní. Ale když už nic jiného, tak to zachrání těsnění z https://www.e-texim.cz Znám totiž jeden případ, kdy měl člověk na zahradě kubíkovou nádrž se špatným těsněním, načerpal ji vodou z vodovodního řádu a přes noc mu prakticky celá vykapala. ;) Prostě radost.


Napsal: Piny [Odpovědět]