Proč v myčce stojí voda? 3 nejčastější důvody problému a jejich odstranění

30. srpen 2013 | 04:34

Máte doma myčku nádobí a zjistili jste potíž s tím, že se z ní neodčerpává voda? Příčin může být hned několik.

Reklama
foto: wikipedia.orgfoto: wikipedia.org

Po identifikaci té správné budete vědět, zda a jak se dá problém odstranit, nebo bude nutné zavolat opraváře, který provede odbornou prohlídku, problém identifikuje a případně na místě odstraní.

 

Postupy pro odstranění problému

Zjistíte-li, že v myčce stojí voda, je důležité nejprve identifikovat problém.

1. Kontola a vyčištění filtru

Nejprve zkontrolujte filtr myčky. Právě ten je nejčastější příčinou stojící vody. Filtr totiž může být zablokovaný. V tom případě jej stačí vyjmout a vyčistit.

2. Narovnání hadice

Potíž může spočívat také v hadici, která vede z myčky. Ta nesmí být příliš ohnutá, jinak skrz ní voda nebude moci protékat. Hadici proto zkuste narovnat a zjistěte, zda již odčerpávání funguje.

3. Oprava zablokovaného čerpadla

Další možností je situace, kdy je zablokované odtokové čerpadlo. V tomto případě se již doporučuje využít služeb opraváře. V čerpadle se bez patřičných zkušeností raději sami nemontujte.

Co je potřeba k opravě

  • Návod na používání myčky

Jak dlouho oprava potrvá?

Vyčištění filtru nebo náprava ohnuté hadice je problém, který odstraníte ihned po jeho identifikaci.

V případě, že bude stojící voda v myčce způsobena závažnějším problémem, je nutné počítat možná i s tím, že opravu bude nutné provést v servisu, což může zabrat i několik dní.

Jaké budou náklady na opravu?

Pokud problém spočívá v zaneseném či blokovaném filtru nebo v hadici, odstranění problému je hračkou. Filtr stačí vyčistit, hadici srovnat. Náklady budou nulové.

Jiná situace nastane v případě, že budete nuceni pozvat opraváře. Drobné opravy obvykle stojí kolem 500Kč,za větší ale můžete zaplatit klidně i 1.500Kč.

Autor Roman Beneš

Autor: Roman Beneš

Autor pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+


[Nahoru ↑]

Znáte nějaký lepší způsob? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.

Linkuj.cz!

Hodnocení

2.43 hvězdiček / Hodnoceno: 68x


Přidat komentář | Přihlásit k newsletteru

Čtěte také...

Jak na údržbu plastových oken a jejich dlouhou životnost

Jak na údržbu plastových oken a jejich dlouhou životnost

Plastová okna jsou výborná v tom, že se o ně nemusíte nijak důkladně starat. Přesto byste neměli zapomenout alespoň na základní údržbu tak, aby se během pár let neponičila a nebylo zapotřebí jejich výměny.

Jak vyčistit pračku? Odstranění špíny a zápachu

Jak vyčistit pračku? Odstranění špíny a zápachu

Stejně jako ostatní domácí spotřebiče i pračka potřebuje čas od času naši péči. Pravidelná údržba přitom není nijak namáhavá a časově náročná, navíc ji stačí provádět jen několikrát do roka.


Jak na odstranění vodního kamene z bazénu?

Jak na odstranění vodního kamene z bazénu?

Vodní kámen vás dokáže potrápit nejen v kuchyni či koupelně, objevuje se také v bazénu, ať už venkovním či vnitřním. V jednom z minulých článků jsme si popsali, jak na odstranění vodního kamene z vany, nádobí či toalety. Dnes se dozvíte, jak s ním bojovat, objeví-li se na dně a na stěnách bazénu.

Proč čistit studnu? Postup, jak na to

Proč čistit studnu? Postup, jak na to

Praktickým řešením, jak ušetřit za provoz domácnosti, je využívání vlastní studny jako zdroje pitné a užitkové vody. V momentě, kdy můžete používat studnu u domu, nejste odkázáni na centrální přísun, voda vás tak prakticky nic nestojí. Abyste ji však mohli bez problémů používat, je nutné studnu prav…
Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!