Jak odmrazit ledničku: Postup krok za krokem

24. červen 2014 | 13:51

Starší typy chladniček nemají automatické odmrazování. Jednou za čas je tak nutné spotřebič odpojit ze sítě a provést jeho odmrazení. Je to důležité zejména proto, že se u ledničky, která je namražená, zvyšuje spotřeba energií a naopak se snižuje účinnost chlazení a mrazení.

Reklama
Jak odmrazit ledničku: Postup krok za krokemJak odmrazit ledničku: Postup krok za krokem

 

 

Postup

Odpojení přístroje

Před tím, než se do odmrazení ledničky pustíte, spotřebič vypojte ze sítě.

Vyprázdnění

Veškeré potraviny, které máte v chladničce uskladněny, vyjměte. Nezapomeňte je ale umístit na chladné místo, jinak se mohou během chvilky zkazit. Potraviny, které jsou zmražené, obložte ledem, aby po dobu, kdy chladnička nebude v provozu, nedošlo k jejich roztátí.

Z ledničky poté vyjměte i jednotlivé skříňky a zásuvky. Do prostoru, kam by mohla odtékat voda z mrazící části, umístěte větší nádobu, do níž při odmrazování bude odtékat voda. Tu pak sledujte, při jejím naplnění je třeba ji vylít a prázdnou znovu vložit do ledničky. Velké kusy ledu můžete opatrně vyjmout ručně.

Odmrazení

Pro urychlení doby odmrazení je dobré do ledničky dát hrnec s horkou vodou. Zvýší se tak teplota uvnitř spotřebiče a led bude roztávat daleko rychleji.

Během rozmrazování ponechte dveře lednice i mrazicí části otevřené.

Vyčištění vnitřku ledničky

Jakmile je vnitřek ledničky odmrazený, přichází na řadu jeho vyčištění. K tomu stačí použít roztok vody s jedlou solí, a to v poměru 1:1. Napodruhé pak použijte už pouze čistou vodu.

Vlhké stěny ledničky otřete do sucha.

Po odmrazení a vyčištění můžete zpět navrátit všechno příslušenství. Před tím jej však také očistěte pod vodou.

Před tím, než do ledničky vložíte potraviny, nechte ji asi půl hodiny „běžet naprázdno“.

Co je potřeba

  • Voda
  • Dezinfekční roztok
  • Houbička, hadr

Jak dlouho to potrvá?

U starších typů ledniček, kde není nainstalované automatické odmrazování, zabere tato činnost celkem asi tři hodiny. Pro urychlení použijte hrnec s horkou vodou.

Jaké budou náklady?

Náklady jsou nulové. Jedná se o činnost, ke které nepotřebujete žádné zvláštní přípravky a prostředky.

Autor Roman Beneš

Autor: Roman Beneš

Autor pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+


[Nahoru ↑]

Znáte nějaký lepší způsob? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.

Linkuj.cz!

Hodnocení

2.78 hvězdiček / Hodnoceno: 9x


Přidat komentář | Přihlásit k newsletteru

Čtěte také...

Jak založit akvárium? Postup krok za krokem

Jak založit akvárium? Postup krok za krokem

Kdo z vás má doma akvárium s rybkami, ten jistě potvrdí, že už jen pohled na něj má uklidňující efekt. Proto vřele doporučuji zapřemýšlet o tom, zda byste si jej domů nepořídili i vy, kteří jej doposud nemáte. Výstavba domácího akvária pro rybičky je poměrně jednoduchou záležitostí.

Jak nalakovat podlahu? Návod krok za krokem

Jak nalakovat podlahu? Návod krok za krokem

Stará dřevěná podlaha se dá renovovat různými způsoby. Zatímco v jednom z předchozích článků jsme si nastínili, jak olejovat podlahu, nyní si shrneme krok za krokem, jak se provádí lakování podlahy. Do této činnosti se beze strachu můžete pustit, aniž byste potřebovali odbornou pomoc.


Jak odizolovat koupelnu krok za krokem

Jak odizolovat koupelnu krok za krokem

Při rekonstrukci koupelny a nanášením obkladů a dlažby je zapotřebí provést nanesení hydroizolace. Ta zajistí odolnost stěn vůči vlhkosti, nepropustnost vody v okolí přívodů vodu či odpadních trubek a tím pádem prodlouží životnost celé stavby.

Montáž drátěného plotu: Návod krok za krokem

Montáž drátěného plotu: Návod krok za krokem

Oplocení pozemku je v dnešní době naprostou nutností. Zatímco v dobách našich pradědů se parcely a pozemky kolem domů oplocovaly zcela výjimečně, dnes už si prakticky nedokážeme představit stav, kdy by okraje pozemků nelemovaly betonové zdi, případně alespoň drátěné ploty. A právě na montáž drátěnéh…
Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!