Jak vysušit vlhké zdivo?

7. duben 2013 | 14:13

Máte starší dům a nemůžete se zbavit vlhkých stěn a zdiva? Nabízí se řešení, které je lehké co do provedení a hlavně trvalé!

Reklama
Jak vysušit vlhké zdivo?Jak vysušit vlhké zdivo?

Postup

Pokud je dům starší, obvykle velmi nasává vodu do zdiv a stěn. Tím vzniká vlhkost, plíseň, potažmo zatuchlina. V případě, že tento stav nastane a nepomáhají běžné vysušovací postupy, nabízí se jednoduché řešení. Řešení je výhodné i v tom, že pomůže ušetřit zbytečné náklady za vytápění domu, které je nutné zvýšit, jsou-li stěny vlhké.

Je to takzvaný bezkontaktní způsob odvlhčení v podobě vysílače s odběrem 5-7 W za hodinu a s dosahem o poloměru až 12 metrů kolem sebe. S jeho pomocí se nasaje vlhkost zpátky do podloží. A navíc bez stavebního zásahu. Aplikace je totiž velmi jednoduchá.

Pořizovací cena je sice vyšší, ale účinek značný a roční náklady na provoz přístroje velmi nízké.

Přístroj je potřeba umístit do centrální oblasti stavby, a to pouze za pomoci tří hmoždinek, tří šroubů a jedné zásuvky na 220 V. Pokud se na instalaci přístroje necítíte, je lepší svěřit tuto činnost profesionálům, respektive odborníkům z firmy, která tyto odvlhčovače dodává.

Nejhorší vlhkost by měla být odstraněna cca půl roku po instalaci přístroje. Po definitivním odstranění vlhkosti však přístroj nevypínejte, nahrazuje totiž chybějící či poškozenou izolaci a je nutné, aby byl zapnutý trvale!

Pozor: Pokud máte nový dům a navíc s výskytem spodní vody, instalaci tohoto přístroje nelze uskutečnit.

Co je třeba k provedení?

  • přístroj na odvlhčení zdiva
  • tři hmoždinky
  • tři šrouby
  • zásuvku na 220 V

Jak dlouho trvá vysoušení?

Vyvrtání dírek, zavedení hmoždinek, šroubů a samotného přístroje vám zabere cca 15-20 minut.

Náklady na vysušení zdiva

Cena přístroje je cca od 12 900 Kč (bez služeb za montáž). Pořizovací cena je sice vyšší, ale roční náklady na provoz přístroje jsou velmi nízké (dle tarifu cca 100-150 Kč).

Cena hmoždinek je cca od 1 do 10 Kč za 1 kus dle průměru hmoždinky. Cena klasického metrického šroubu je cca od 10 Kč za 20 ks v balení.

Celkové náklady se pohybují kolem 13 000 Kč. Lze také použít levnější mobilní odvlhčovače, které se lze zakoupit cca od 1.600 Kč.

Postup instalace (video)

Autor Monika Tůmová

Autor: Monika Tůmová

Momentálně maminka na rodičovské dovolené se třemi dětmi. Rodičovské povinnosti a radosti si ještě zpestřuji studiem, nejprve antropologií a nyní učitelským oborem (zeměpis, základy společenských věd). Profil G+


[Nahoru ↑]

Znáte nějaký lepší způsob? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.

Linkuj.cz!

Hodnocení

2.8 hvězdiček / Hodnoceno: 10x


Přidat komentář | Přihlásit k newsletteru

Čtěte také...

Jak opravit vlhké zdi domu? Sanace vlhkého zdiva podřezáním pilou

Jak opravit vlhké zdi domu? Sanace vlhkého zdiva podřezáním pilou

Začaly se vám na stěnách domu tvořit vlhké mapy a nevíte, co s tím? Pak pomůže jedině sanace zdiva. Vlhkost je třeba odstranit co nejdříve, v opačném případě může mít její výskyt neblahé důsledky, a to nejen na stav objektu, ale také na vaše zdraví.

Jak skládat a sušit palivové dřevo?

Jak skládat a sušit palivové dřevo?

Palivové dřevo se hodí zejména v zimních měsících, kdy s ním vytápíte doma či na chalupě. Je dobré jej mít ale do zásoby i ve chvíli, kdy rádi grilujete na zahradě, případně si v chladnějších večerech chcete zatopit v krbu. Mnozí lidé však dělají chybu v tom, že jej špatně uskladňují a používají dře…


Jak opravit loď? + Oprava dřevěného pádla

Jak opravit loď? + Oprava dřevěného pádla

Léto je obdobím, kdy tisíce Čechů vyráží splavovat řeky na lodích. V tomto ohledu patříme k největším milovníkům vodáctví v Evropě, ba dokonce i na celém světě. Jako zkušení vodáci byste měli vědět, jak si na vodě poradit v okamžiku, kdy se vám v kánoi udělá díra, případně si o kámen či dno rozštípn…

Jak na výsev a pěstování kedluben?

Jak na výsev a pěstování kedluben?

Pěstování kedluben je v našich končinách u drobných zahrádkářů velmi oblíbenou činností. Kedlubny jsou zeleninou, která je velmi zdravá, neboť obsahuje velké množství důležitých vitamínů. Pěstovat se dá prakticky po celý rok, záleží však na tom, jakou odrůdu zvolíte.
Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!