Jak vysušit vlhké zdivo?
7. duben 2013 | 14:13Máte starší dům a nemůžete se zbavit vlhkých stěn a zdiva? Nabízí se řešení, které je lehké co do provedení a hlavně trvalé!
ReklamaPostup
Pokud je dům starší, obvykle velmi nasává vodu do zdiv a stěn. Tím vzniká vlhkost, plíseň, potažmo zatuchlina. V případě, že tento stav nastane a nepomáhají běžné vysušovací postupy, nabízí se jednoduché řešení. Řešení je výhodné i v tom, že pomůže ušetřit zbytečné náklady za vytápění domu, které je nutné zvýšit, jsou-li stěny vlhké.
Je to takzvaný bezkontaktní způsob odvlhčení v podobě vysílače s odběrem 5-7 W za hodinu a s dosahem o poloměru až 12 metrů kolem sebe. S jeho pomocí se nasaje vlhkost zpátky do podloží. A navíc bez stavebního zásahu. Aplikace je totiž velmi jednoduchá.
Pořizovací cena je sice vyšší, ale účinek značný a roční náklady na provoz přístroje velmi nízké.
Přístroj je potřeba umístit do centrální oblasti stavby, a to pouze za pomoci tří hmoždinek, tří šroubů a jedné zásuvky na 220 V. Pokud se na instalaci přístroje necítíte, je lepší svěřit tuto činnost profesionálům, respektive odborníkům z firmy, která tyto odvlhčovače dodává.
Nejhorší vlhkost by měla být odstraněna cca půl roku po instalaci přístroje. Po definitivním odstranění vlhkosti však přístroj nevypínejte, nahrazuje totiž chybějící či poškozenou izolaci a je nutné, aby byl zapnutý trvale!
Pozor: Pokud máte nový dům a navíc s výskytem spodní vody, instalaci tohoto přístroje nelze uskutečnit.
Co je třeba k provedení?
- přístroj na odvlhčení zdiva
- tři hmoždinky
- tři šrouby
- zásuvku na 220 V
Jak dlouho trvá vysoušení?
Vyvrtání dírek, zavedení hmoždinek, šroubů a samotného přístroje vám zabere cca 15-20 minut.
Náklady na vysušení zdiva
Cena přístroje je cca od 12 900 Kč (bez služeb za montáž). Pořizovací cena je sice vyšší, ale roční náklady na provoz přístroje jsou velmi nízké (dle tarifu cca 100-150 Kč).
Cena hmoždinek je cca od 1 do 10 Kč za 1 kus dle průměru hmoždinky. Cena klasického metrického šroubu je cca od 10 Kč za 20 ks v balení.
Celkové náklady se pohybují kolem 13 000 Kč. Lze také použít levnější mobilní odvlhčovače, které se lze zakoupit cca od 1.600 Kč.
Autor: Monika Tůmová
Momentálně maminka na rodičovské dovolené se třemi dětmi. Rodičovské povinnosti a radosti si ještě zpestřuji studiem, nejprve antropologií a nyní učitelským oborem (zeměpis, základy společenských věd). Profil G+
[Nahoru ↑]
Znáte nějaký lepší způsob? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.
Vložit komentář
Komentáře
Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!