Jak opravit vrzající dveře v domácnosti?

20. srpen 2013 | 13:50

Časté otevírání dveří při procházení mezi jednotlivými místnostmi může způsobit, že po nějaké době začnou nepříjemně vrzat. Drobné vrzání se časem může natolik zintenzivnit, že se stane skutečně otravnou záležitostí, která vás bude rušit v domácí pohodě. Opravit vrzající dveře ovšem není nijak složitou záležitostí.

Reklama
Jak opravit vrzající dveře v domácnosti?Jak opravit vrzající dveře v domácnosti?

Postup opravy

Nejprve je dobré si říci, co způsobuje ono nepříjemné vrzání dveří. Nejčastěji tkví problém v pantech, které nejsou dosti kluzké a jejich části o sebe třou.

Další příčinou pak může být nesprávná poloha dveří, respektive jejich zkroucení, a to například v důsledku vlhkosti, což bývá časté například u koupelnových nebo záchodových dveří.

Jak na vrzající panty?

Nejsnadnějším způsobem opravy vrzajících dveří je jejich vysazení. Opatrně je vysaďte z pantů. Na místa, kde se dveře nasazují, natřete vrstvu vazelíny. Kromě ní lze použít také minerální olej.

Poté stačí křídlo dveří opět nasadit a několikrát vyzkoušet, zda bylo promazání dostačující.

V případě, že výše zmíněný postup nepomůže, je možné do pantu vložit třeba kousek papíru či jiného materiálu, který zamezí přílišné volnosti v pantu.

Otvor se tak více utěsní a nebude se viklat a tím pádem vrzat při každém pohybu dveří. Do otvoru kuličku papíru snadno dostanete například pomocí klasického šroubováku.

Pokud jsou dveře rozklížené, bude vhodnější je při velkém vrzání spíše vyměnit za nové.

Co je potřeba k opravě

  • Minerální olej
  • Vazelína
  • Šroubovák

Jak dlouho oprava potrvá?

Vysazení dveří, nános vazelíny a zpětné nasazení zvládne každý během maximálně pěti minutek. Záleží mimo jiné na tom, jak jsou dveře těžké a jak snadno půjdou vysadit.

Jaké budou náklady na opravu vrzajících dveří?

Technickou vazelínu lze zakoupit v malém balení už od 30Kč. Na opravu vrzajících dveří postačí jen malé množství.

Pokud ji tedy nevyužíváte na nic jiného, není nutné si pořizovat zbytečně velké množství vazelíny.

Autor Roman Beneš

Autor: Roman Beneš

Autor pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+


[Nahoru ↑]

Znáte nějaký lepší způsob? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.

Linkuj.cz!

Hodnocení

2 hvězdiček / Hodnoceno: 6x


Přidat komentář | Přihlásit k newsletteru

Čtěte také...

Co s vrzající postelí?

Co s vrzající postelí?

Vrzající postel vám může hodně znepříjemnit odpočinek a narušit spánek. Kdo nespí tvrdě, může mít z vrzající postele velmi rychle trauma, neboť se při každém drobném pootočení postel rozvrže a probudí jej. Co tedy udělat s vrzající postelí?

Jak se zbavit mravenců v domácnosti?

Jak se zbavit mravenců v domácnosti?

Mravenci v bytě rozhodně nemají co dělat. Když už se vám ze zahrady přestěhují do kuchyně či jiné místnosti, je potřeba s nimi urychleně zatočit, jinak se jich zde bude objevovat stále více. Důvodem, proč se mravenci v bytě vyskytnou, je především jejich snaha hledat si potravu. V případě, že nevhod…


Posuvné dveře - co vše je potřeba vědět

Posuvné dveře - co vše je potřeba vědět

Pokud stojíte před koupí interiérových dveří, máte hned několik možností, jaký typ dveří vybrat – dveře prosklené, dveře plné, či dveře barevné? Na výběr máte z nepřeberného množství.

Jak namontovat stavební pouzdro pro posuvné dveře?

Jak namontovat stavební pouzdro pro posuvné dveře?

Stavební pouzdra na dveře jsou velmi praktickým řešením, a to zejména do malých bytů, kde není dostatek místa na klasické otevírací dveře. Díky instalaci stavebního pouzdra se dveře jednoduše zasouvají do zdi. Šetří se tím prostor, dveře navíc vypadají velmi moderně a elegantně.
Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!