Jak opravit eternitovou střechu? Renovace nátěru

10. květen 2013 | 08:33

Eternitové střechy jsou v tuzemsku velmi oblíbené a objevují se u mnoha rodinných domů a rekreačních objektů. Eternit je speciální azbestovou deskou, která je mimořádně odolná a funkční, navíc se jedná i o velmi levný materiál. Po čase však ztrácí svůj původní vzhled. Renovací docílíte toho, že eternitová střecha vašeho domu získá opět svůj původní lesk a barvu.

Reklama
Jak opravit eternitovou střechu? Renovace nátěruJak opravit eternitovou střechu? Renovace nátěru

Postup opravy

1. Čištění eternitové střechy

Se provádí tlakovou vodou pomocí WAPky. Dojde k odstranění všech nečistot, zejména mastnoty, prachových usazenin, plísní a mechů. Při čištění tlakovou vodou postupujte pečlivě, neopomeňte byť jediné místečko na střeše.

2. Nános penetračního nátěru

Na očištěnou eternitovou střechu naneste penetrační vrstvu. Ta zajistí lepší přilnavost vrchního nátěru k eternitu. Penetrační vrstvu po nanesení nechte důkladně zaschnout.

3. Provedení prvního nátěru

K nátěru použijte vodou ředitelnou akrylátovou barvu. Tu je nutné naředit dle návodu. Při natírání je vhodné používat ochranné pomůcky na obličej tak, aby nedošlo k nadýchání zplodin. Při práci je dobré si dělat pauzy. Nátěr musí opět dobře zaschnout. Samotný nános barvy se provádí klasickým válečkem či štětkou, u větších ploch je praktické využít speciální stroje pro rozstřikování.

4. Druhý nátěr střechy

Ten se provádí pomocí vysokotlakého airless stroje. Tím se zajistí, že nátěr bude rovnoměrný po celé ploše střechy a dostane se do všech koutů a záhybů.

Co je třeba na opravu

  • WAP přístroj
  • Penetrační nátěr
  • Akrylátová nátěrová barva
  • Airless přístroj
  • Žebřík
  • Krycí materiál na střešní okna ( fólie)

Jak dlouho trvá oprava?

Renovace eternitové střechy potrvá jeden až dva dny. Je potřeba počítat, že hodně času zabere zasychání jednotlivých nátěrů. Doba opravy je závislá i na opravované ploše, tedy velikosti střechy.

Jaké budou náklady?

Barvy na střešní plochy lze pořídit v 10l baleních od 500Kč, kvalitnější však stojí podstatně více. Airless přístroj si raději vypůjčete, pořizovací ceny jsou v řádech desítek tisíc korun, při opravu jediné střechy se tato investice zcela jistě nevyplatí.

Video

Autor Roman Beneš

Autor: Roman Beneš

Autor pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+


[Nahoru ↑]

Znáte nějaký lepší způsob? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.

Linkuj.cz!

Hodnocení

2.5 hvězdiček / Hodnoceno: 12x


Přidat komentář | Přihlásit k newsletteru

Čtěte také...

Jak postavit a opravit střechu jednoduše a rychle?

Jak postavit a opravit střechu jednoduše a rychle?

Oprava střechy, případně její kompletní realizace je technicky náročnou záležitostí. Je proto celkem logické, že ne každý z vás je schopen realizaci provést svépomocí. Jak tedy opravit střechu tak, abyste se s tím nemuseli trápit? Zdaleka nejjednodušší je objednat si výstavbu střechy na klíč od prof…

Jak na restaurování dřevěného nábytku: Drobné renovace a opravy, které zvládnete doma

Jak na restaurování dřevěného nábytku: Drobné renovace a opravy, které zvládnete doma

Máte doma starý dřevěný nábytek a nechce se vám ho vyhazovat, přestože už není zrovna v nejlepším stavu? Děláte dobře. Spousta drobných maličkostí se dá opravit a restaurovat. Židle, stůl či křeslo pak může posloužit svému účelu dalších pěkných pár let.


TZ: Díky šikovnému nářadí lze snadno provádět i náročnější renovace

TZ: Díky šikovnému nářadí lze snadno provádět i náročnější renovace

Šikovní kutilové si drobné úpravy, ale i složitější renovace rádi udělají doma sami. K tomu je však samozřejmě potřeba profesionálního nářadí, díky kterému lze renovaci jednoduše zvládnout svépomocí. Všechny tyto nástroje i rady, jak s nimi zacházet nebo jak celou rekonstrukci pojmout, můžete získat…

Jak zateplit plochou střechu? Využití pěnové izolace

Jak zateplit plochou střechu? Využití pěnové izolace

Ploché střechy se sice vyskytují převážně u komerčních objektů, ale v poslední době je kvůli nenáročné realizaci a poměrně snadnému řešení izolace využívají také mnozí architekti. Rovněž jsou typickým znakem pro panelové bytové domy. Zateplení ploché střechy je ideální provést už při výstavbě. Pokud…
Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!