Jak opravit eternitovou střechu? Renovace nátěru
10. květen 2013 | 08:33Eternitové střechy jsou v tuzemsku velmi oblíbené a objevují se u mnoha rodinných domů a rekreačních objektů. Eternit je speciální azbestovou deskou, která je mimořádně odolná a funkční, navíc se jedná i o velmi levný materiál. Po čase však ztrácí svůj původní vzhled. Renovací docílíte toho, že eternitová střecha vašeho domu získá opět svůj původní lesk a barvu.
ReklamaPostup opravy
1. Čištění eternitové střechy
Se provádí tlakovou vodou pomocí WAPky. Dojde k odstranění všech nečistot, zejména mastnoty, prachových usazenin, plísní a mechů. Při čištění tlakovou vodou postupujte pečlivě, neopomeňte byť jediné místečko na střeše.
2. Nános penetračního nátěru
Na očištěnou eternitovou střechu naneste penetrační vrstvu. Ta zajistí lepší přilnavost vrchního nátěru k eternitu. Penetrační vrstvu po nanesení nechte důkladně zaschnout.
3. Provedení prvního nátěru
K nátěru použijte vodou ředitelnou akrylátovou barvu. Tu je nutné naředit dle návodu. Při natírání je vhodné používat ochranné pomůcky na obličej tak, aby nedošlo k nadýchání zplodin. Při práci je dobré si dělat pauzy. Nátěr musí opět dobře zaschnout. Samotný nános barvy se provádí klasickým válečkem či štětkou, u větších ploch je praktické využít speciální stroje pro rozstřikování.
4. Druhý nátěr střechy
Ten se provádí pomocí vysokotlakého airless stroje. Tím se zajistí, že nátěr bude rovnoměrný po celé ploše střechy a dostane se do všech koutů a záhybů.
Co je třeba na opravu
- WAP přístroj
- Penetrační nátěr
- Akrylátová nátěrová barva
- Airless přístroj
- Žebřík
- Krycí materiál na střešní okna ( fólie)
Jak dlouho trvá oprava?
Renovace eternitové střechy potrvá jeden až dva dny. Je
potřeba počítat, že hodně času zabere zasychání jednotlivých nátěrů. Doba
opravy je závislá i na opravované ploše, tedy velikosti střechy.
Jaké budou náklady?
Barvy na střešní plochy lze pořídit v 10l baleních od 500Kč, kvalitnější však stojí podstatně více. Airless přístroj si raději vypůjčete, pořizovací ceny jsou v řádech desítek tisíc korun, při opravu jediné střechy se tato investice zcela jistě nevyplatí.
Video
Autor: Roman Beneš
Autor pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+
[Nahoru ↑]
Znáte nějaký lepší způsob? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.
Vložit komentář
Komentáře
Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!