Podlahový konvektor s ventilátorem oceníte i v létě

8. duben 2016 | 10:51

TZ: Trendem dnešní doby je útulné bydlení s požadavkem na prostor, vzdušnost a světlo. Podlahové konvektory ponechají interiéru celou plochu, vyniknou velká okna a nic nebude zbytečně zabírat místo. Koraflex FI je již vybaven ventilátorem pro topení i chlazení. Postará se tak nejen o příjemné teplo v zimě, ale v létě zvládne i příjemně ochladit.

Podlahový konvektor s ventilátorem oceníte i v létěPodlahový konvektor s ventilátorem oceníte i v létě

Základem konvektoru je otopný výměník umístěný v ocelové nebo nerezové vaně, který je nerezovými pružnými hadicemi napojen na pevný teplovodní systém. Dále je zde umístěn ventilátor o nízké elektrické spotřebě, jenž je chráněn protiprachovými filtry. Viditelná je pouze horní část podlahového konvektoru, odolná pochozí mřížka, kterou si můžete esteticky sladit s daným interiérem.

Konvekce

Teplo či chlad je v případě konvektorů přenášeno do místnosti prouděním, tj. konvekcí.  Dochází tak k cirkulaci, kdy teplý vzduch stoupá ke stropu, tam se ochlazuje a následně zase klesne k podlaze.

Protože vzduch proudí celým prostorem podél stěn, interiér se lépe a rovnoměrněji prohřeje. V případě chlazení se do systému pouští chladná voda a pomocí ventilátoru se vzduch v místnosti ochlazuje. Pro odvod kondenzátu, který při chlazení vznikne, je konvektor vybaven speciálním odtokem.

Podlahový konvektor s ventilátorem pro topení nebo chlazení Koraflex FI je určen pro tradiční dvoutrubkové systémy a lze ho připojit na všechny zdroje s teplovodním rozvodem – na elektrický i plynový kotel i tepelné čerpadlo.

Protože dokáže nabídnout vysoký tepelný i chladicí výkon, je předurčen být hlavním zdrojem vytápění, zároveň však dokáže interiér i příjemně ochladit.

Svou pozornost si zaslouží ale i například nástěnné provedení, lavicové či fasádní. Široký sortiment konvektorů jistě splní specifické požadavky konkrétního interiéru. Vhodný typ a potřebný výkon konvektoru vždy určí na základě parametrů konkrétních prostor výpočtem specializovaný projektant.

Více informací na www.korado.cz.

Autor Redakce

Autor: Redakce


[Nahoru ↑]

Znáte nějaký lepší způsob? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.

Linkuj.cz!

Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat komentář | Přihlásit k newsletteru

Čtěte také...

Zahradní kompostér a jak kompostovat

Zahradní kompostér a jak kompostovat

Pomocí kompostu se ekologickým způsobem zbavíte zahradních i kuchyňských odpadků. Nejenže ušetříte peníze a čas za jejich odvoz, ale také získáte velmi kvalitní humózní půdu. Biodpad se v kompost promění v řádu několika týdnů.

Jak se starat o koženou sedačku?

Jak se starat o koženou sedačku?

PR. Kožené sedací soupravy patří k nejprodávanějším variantám sedaček. Důvodem je zejména jejich atraktivní vzhled, ale také dlouhá životnost. Kromě toho však na nich oceníte také minimální náročnost údržby.


Jak instalovat okenní klimatizaci?

Jak instalovat okenní klimatizaci?

Nastává nejteplejší období roku. Ne každý z vás má možnost na léto vycestovat k moři a zůstává doma. Abyste nemuseli trpět vedrem, je nejvyšší čas na to pořídit si klimatizační jednotku, která vám doma zajistí ideální podmínky. Jednou z možností je instalace okenní klimatizace.

7 příčin a 5 způsobů jak se zbavit zápachu z bot

7 příčin a 5 způsobů jak se zbavit zápachu z bot

Zapáchající boty jsou častým problémem, který se týká prakticky každého z nás. Jde nejen o nepříjemnou záležitost, která vadí přímo dotyčnému, jenž obuv nosí, ale může obtěžovat také jeho okolí. Zápach bot do velké míry souvisí přímo se zápachem nohou. Proto je důležité dbát nejen o kvalitu a čistot…
Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Boříček

pondělí, 31. květen 2021
18:56

Ahoj, mám takový dotaz. Mám nově zařízený byt a kvůli vedru, které nastává, řeším nějak teplotu. Chtěl bych si koupi trezůrek na své harampádí, ale přemýšlím, jestli mu nebude vadit teplota. Zeptám se tedy konkrétně ... myslíte, že s tímto nebude problém:


Napsal: Boříček [Odpovědět]

Boříček

pondělí, 31. květen 2021
18:57

Ahoj, mám takový dotaz. Mám nově zařízený byt a kvůli vedru, které nastává, řeším nějak teplotu. Chtěl bych si koupi trezůrek na své harampádí, ale přemýšlím, jestli mu nebude vadit teplota. Zeptám se tedy konkrétně ... myslíte, že s tímto nebude problém:


Napsal: Boříček [Odpovědět]

Holda

čtvrtek, 9. září 2021
12:33

Osobně než tohle řešení, tak mi přijde lepší mobilní klimatizace, která je levnější. Třeba jednotky od firmy Vzdušín jsou docela fajn a mají příznivý poměr cena - výkon. :) Jen to chce vědět, kam tu mobilní klimatizaci umístit, ale s tím vám poradí taky Vzdušín třeba tady. Jak umístit klimatizaci je poměrně složité téma a když to uděláte špatně, tak si zaděláváte na průšvih. :)


Napsal: Holda [Odpovědět]