Jak se starat o koženou sedačku?

11. duben 2016 | 09:24

Kožené sedací soupravy patří k nejprodávanějším variantám sedaček. Důvodem je zejména jejich atraktivní vzhled, ale také dlouhá životnost. Kromě toho však na nich oceníte také minimální náročnost údržby.

Reklama
Zdroj: sedackyphase.czZdroj: sedackyphase.cz

Postup péče o koženou sedačku

Kožená sedací souprava v zásadě nevyžaduje žádnou speciální péči. Nemusíte se starat o praní potahů jako v případě klasické látkové sedačky.

Impregnace

Kůže je ale materiálem, o který je potřeba se starat z důvodu, aby opticky nezestárnul a postupem času nedošlo k jeho popraskání. Péče tak zahrnuje hlavně pravidelnou impregnaci speciální impregnačními přípravky. Ty zakoupíte v každém kvalitním obchodě, který se prodejem tohoto typu nábytku zabývá.

Impregnaci stačí provést jednou či dvakrát za rok. Nanášení přípravku záleží na konkrétním typu produktu.

Impregnace zajistí, že kůže bude lépe ochráněna před vlhkostí, prachem a nečistotami. Kromě ní už vlastně u sedačky stačí provádět běžnou údržbu. Na ni potřebujete pouze lehce navlhčený hadřík, kterým celý povrch sedačky otřete. Na kůži nesmí zůstávat viditelné kapky, mohlo by dojít k vytvoření fleků, kterých byste se pak jen těžko zbavovali.

Vysátí nečistot

Kromě vlhkého hadříku je dále vhodné použít alespoň jednou za měsíc vysavač. S jeho pomocí vysajete větší nečistoty, a to zejména v hůře dostupných záhybech a rozích.

Lépe vám práce půjde o rukou, pokud máte k dispozici malý ruční vysavač. Pokud nikoliv, použijte klasický velký na koberce, pouze z něj odstraňte koncovou část, špinavá místa a záhyby důkladně vysajte pouze přes trubici.

Vždy dejte přednost nákupu kvalitní sedačky

A to je k péči o koženou sedačku prakticky vše. Je na místě zdůraznit, že čím kvalitnější kožená sedací souprava je, tím snadněji se kůže udržuje a logicky déle vydrží. Životnost tohoto materiálu se může pohybovat v řádu až desítek let. K výraznějšímu opotřebování přitom nedochází ani při každodenním používání.

Komerční sdělení

-and-

[Nahoru ↑]

Znáte nějaký lepší způsob? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.

Linkuj.cz!

Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat komentář | Přihlásit k newsletteru

Čtěte také...

Jak se starat o knihy, aby nezestárly: Tipy na zařízení knihovny

Jak se starat o knihy, aby nezestárly: Tipy na zařízení knihovny

I v dnešní době plné moderních technologií se většina z nás ve volném čase věnuje četbě knih. Ať už se jedná o populární či odbornou literaturu. Knihy jsou ale poměrně křehkými věcmi, je tak nutné o ně pečovat, jinak by byly za pár let na vyhození, což by byla škoda. V dnešním článku se dozvíte, jak…

Proč u ibišku opadává listí? Jak se starat o ibišek, aby kvetl a byl zdravý

Proč u ibišku opadává listí? Jak se starat o ibišek, aby kvetl a byl zdravý

Ibišek patří k okrasným rostlinám, které se hojně objevují v mnoha domácnostech. Jedná se především o ibišek čínský. Obliba rostliny je dána především tím, že má výrazné květy, které dokáží zpestřit interiér domácností. Ibišek je také poměrně nenáročný na údržbu. Přesto se vám může stát, že u vašeho…


Jak na údržbu kožené sedačky? Hlavní zásady pro používání kožené sedací soupravy

Jak na údržbu kožené sedačky? Hlavní zásady pro používání kožené sedací soupravy

Kožené sedací soupravy jsou díky svému atraktivnímu vzhledu a vysoké kvalitě velmi oblíbené. Jejich předností je také to, že se snadno udržují. Přesto je potřeba vědět, jak kožené sedačky čistit a udržovat tak, aby vám vydržely co nejdéle v původním stavu.

Jak odstranit žvýkačku z čalounění sedačky v autě?

Jak odstranit žvýkačku z čalounění sedačky v autě?

Žvýkačka, která se přilepí na čalouněnou sedačku v autě, jde obtížně sundat. Zvláště tehdy, když si je hned nevšimnete, přisednete ji a žvýkačka se tak dokonale přilepí. Její odstranění pak vyžaduje určitou dávku trpělivosti a umu.
Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Milan

pátek, 19. březen 2021
18:41

Koženou sedačku si vytoužila po několika letech manželka, takže nebylo možné ustoupit... Vybrali jsme tedy nějakou kvalitní, která by logicky o něco dražší než z běžných řetězců, ale díky slevovému kuponu ze stránek


Napsal: Milan [Odpovědět]