Jak opravit kapající kohoutek?

9. květen 2013 | 12:19

Kapající kohoutek způsobuje zbytečné zvyšování nákladů, neboť i voda něco stojí. Navíc je nepříjemné po celý cen poslouchat, jak v místnosti kape voda. Oprava kohoutkové vodovodní baterie není nijak náročnou záležitostí, zvládne ji každý svépomocí. Kapající kohoutek značí, že došlo k přílišnému opotřebení kroužku u ventilu, případně netěsní jeho sedlo.

Reklama
Jak opravit kapající kohoutek?Jak opravit kapající kohoutek?

Postup opravy

1. Zastavte hlavní přívod vody v domácnosti tak, aby nemohla během opravy svévolně téct. Zároveň spusťte kohoutek tak, aby vytekla zbytková voda, která je usazena ve vodovodním potrubí.


2. Odstraňte kryt kohoutku, vyšroubujte šroubek, který jej pod krytem zašroubovaný a sejměte poškozený kohoutek. V případě, že to nejde, pomozte si drobným vikláním ze strany na stranu, avšak takto postupujte zvlášť opatrně, nikoliv příliš násilně. Pakliže ani toto nepomáhá, využijte ručního stahováku.


3. Pomocí šroubováku odstraňte ventilovou vložku z baterie.


4. Při výměně těsnění vyšroubujte šroubek, který jej uchycuje a následně staré těsnění vyměňte za nové. V případě, že i tak dochází ke špatnému těsnění, je nutné vyměnit celé sedlo baterie.


5. Sedlo se vymění klíčem. Nové sedlo musí mít vždy stejné rozměry jako staré. Při obtížích s výměnou sedla lze použít frézu, kterou se vyrovná.


6. Nainstalujte novou ventilovou vložku.


7. Zašroubujte zpět kohoutek a jeho kryt.


8. Otevřete hlavní uzávěr vody.


9. V případě, že kohoutek neustále teče, je potřeba celý postup znovu opakovat.

Co bude zapotřebí

  • Šroubováky
  • Ruční stahovák
  • Klíč na sedlo vložky
  • Fréza na sedlo vložky
  • Nastavitelný klíč
  • Náhradní díly- gumové těsněná, vazelína, o-kroužky

Kolik oprava zabere času?

Výměna kohoutku a jeho těsnění je poměrně rychlou záležitostí. I v případě, že bude nutné použít ruční stahovák a vyměnit sedlo baterie kohoutku, neměla by oprava zabrat více než 1 hodinu.


Jaké budou náklady?

O-kroužky, které mohou být při opravě kohoutku použity, stojí v závislosti na velikosti a průměru od 10Kč do cca 60 Kč. Je možné je pořídit i v sadách ve větším počtu.

V řádech desítek korun se pohybuje také cena vazelíny, kterou lze utěsnit spoje. Celkem vyjde oprava kohoutku ( nepočítáme-li nákup nářadí) na zhruba 100-150 Kč.

V případě, že nemáte vlstní nářadí, pak nastavitelný klíč vyjde na 390 Kč.

 

Ruční nářadíSTANLEY nastavitelný klíč pro instalatéry
Zdroj: rucni-naradi.cz

 

Autor Roman Beneš

Autor: Roman Beneš

Autor pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+


[Nahoru ↑]

Znáte nějaký lepší způsob? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.

Linkuj.cz!

Hodnocení

2.31 hvězdiček / Hodnoceno: 13x


Přidat komentář | Přihlásit k newsletteru

Čtěte také...

Jak opravit sádrokarton?

Jak opravit sádrokarton?

Sádrokartonové desky jsou v posledních letech mimořádně oblíbeným stavebním materiálem. Využívají se zejména při rekonstrukcích bytových jader, dále pak také například při realizaci půdních vestaveb nebo při tvorbě stropních podhledů. Při špatné instalaci však může dojít k tomu, že se v sádrokartonu…

Jak opravit poškrábaný lak auta?

Jak opravit poškrábaný lak auta?

Možná někdo přejel mincí lak na vašem autě, nebo jste jen špatně parkovali a lak na autě nechtěně poškrábali větví přilehlého stromu. Ať je tomu jakkoliv, nabízí se řešení, jak se nevzhledných oděrek na vašem autě jednoduše a rychle zbavit.


Jak opravit trávník?

Jak opravit trávník?

Občas se stane, že se vám na trávníku vytvoří vydřená nebo jinak poškozená místa. Aby tráva na vaí zahradě vypadala v brzké době opět celistvě a pěkně, je vhodné tato poškozená místa opravit pomocí trávníkové náplasti, kdy využijete regenerační travní směs. Vydřená místa se často tvoří po zimě, kdy …

Jak opravit vrzání parkety?

Jak opravit vrzání parkety?

Vrzající parkety jsou velmi častým problémem u tohoto typu podlahy. Vrzání se projevuje zejména u starších parket, které již mají něco za sebou. Opravu lze provést několika způsoby.
Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

emickarych

pátek, 1. říjen 2021
10:41

No koukám, že tady je to samý expert na